⚡️ Travel-видання, приазовські смаколики, арт-проєкт з історичними постатями міста: міні-проєкти 2021
⚡️ Travel-видання, приазовські смаколики, арт-проєкт з історичними постатями міста: міні-проєкти 2021


💁🏻‍♀️ 4 листопада відбулося останнє засідання конкурсної комісії з міні-грантів сприяння розвитку культури, туризму, спорту та молодіжної політики на 2021 рік. За напрямом “Туризм” всього було подано 12 проєктів. В результаті комісія обрала 6 проєктів-переможців. Сьогодні детально розкажемо про кожен з них.

Також більше про програму міні-грантів Маріупольської міської ради та як взяти участь можна дізнатися за посиланням.

 

📌Postcrossing у Вежі. Маріуполь вітає друзів

Один з проєктів-переможців – участь нашого міста у міжнародній Postcrossing-системі. Це своєрідний спосіб комунікації з жителями інших країн, де починати діалог буде саме місто Марії.

Культурно-туристичний центр «Вежа» стане провідником проєкту, в рамках якого буде відбуватися обмін поштовими картками між учасниками з різних країн. У Водонапірній вежі планується встановлення спеціальної стіни для поштових карток з усіх куточків світу з привітаннями нашому місту. Також проєкт передбачає створення серії поштових листівок із зображеннями міста Марії. Ці картки будуть надсилатися в інші країни. Таким чином, люди з усього світу зможуть відкрити Маріуполь для себе, а також надіслати своє вітання нашому місту.

Як це працює? Посткроссинг – це дуже просто. Кожен учасник отримує випадково вибрану адресу, за якою слід відправити листівку. Кожній листівці присвоюється ідентифікаційний код: дві літери, які відповідають коду країни відправника і порядковий номер. Коли поштове відправлення дійде до адресата, відправник стає наступною людиною, яка отримає такий «привіт» від випадкової людини з будь-якої країни. Чим більше листівок відправляєте, тим більше виявляєте в своїй поштовій скриньці.

Метою цього є підвищення впізнаваності міста за межами України та формування його образу для мешканців інших країн.

 

📌Google-маркування вулиць міста. Google-автомобіль подорожує Маріуполем

Подорож та віртуальне знайомство Маріуполем і його вулицями будь-ким та з будь-якої країни стане можливим за допомогою панорам та фото на Google картах. Давайте згадаємо, як часто ми “гуглили” невідому нам адресу? Тепер інформація, яку людина зможе отримати після цього буде більш детальною.

Проєкт передбачає маркування вулиць міста та нанесення їх панорамних зображень на інтерактивну карту світу. Протягом місяця по вулицям Маріуполя буде подорожувати Google-автомобіль та за допомогою спеціалізованого технічного обладнання і програмних рішень створювати фото, які потім будуть розміщені на сервісі Google Street View. Цей додаток стане дуже зручним елементом туристичної навігації. 

 

📌Арт-проєкт “100 облич Маріуполя”

Арт-проект “100 облич Маріуполя” – це створення ста портретів у стилі епохи “Відродження”. На портретах будуть зображенні видатні особистості міста, які зробили неоціненний внесок в його розвиток в різні періоди історії, від заснування до сьогодення. Проєкт обумовлений необхідністю покращення рівня обізнаності жителів в історії рідного міста, особливо молоді.

Що ж таке картини у стилі епохи “Відродження” ? По перше, це картини виконані в олійній техніці. Стиль Відродження спрямований на людину. Він відрізняється витонченістю і пишністю. Цей стиль є синтезом античності і середньовіччя. Роботи стануть основою виставки, проведення якої планується протягом вересня 2021 року у культурно-туристичному центрі “Вежа”.

Метою є популяризація історії Маріуполя, його видатних історичних постатей. Бо будь-який розвиток базується на пам`яті та історії, яку необхідно берегти та шанувати.  

 

📌Каталог автентичних рецептів Приазов`я

Чи багато ви знаєте унікальних рецептів нашого регіону? І ми не тільки про чебуреки…Один з проєктів переможців – створення книги рецептів Приазов`я. 

На сторінках каталогу будуть присутні інструкції приготування різноманітних страв з переліком інгредієнтів та візуальними матеріалами. Інформація для каталогу буде збиратися у музеях та маріупольких родинах, які досі бережуть вікові кулінарні традиції. Метою проєкту є популяризація локальної кухні Приазов’я та побутових традицій краю. 

 

📌Випуск книги «Шлях планети»

Унікальне видання під авторством Петра Черухіна, активного громадського діяча та члена асоціації туризму у місті. “Шлях планети” – збірка історій, маршрутів активного маріупольського туристичного осередку “Планета”. Це унікальна книга спогадів, яка має на меті збереження історії туристичного руху у місті Маріуполі.

 

📌Журнал про подорожі «Flaneur»

Ми часто не помічаємо красу міста, в якому живемо з народження. Flaneur стане уособленням всього того прекрасного, що нас оточує та як важливо піднімати іноді очі вгору та помічати красу навколо себе.

Ще один проєкт-переможець – сучасне travel-видання, яке надихне відвідати та відпочити в місті Марії. Друкований арт-журнал розповідатиме про цікаві місця та творчих людей міста. Круті фото, дизайн та інноваційні рішення щодо наповнення… Це перше друковане видання такого типу у місті.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Париж відкривається нам з Ейфелевої вежі. Лондонські секрети розповідає Біг Бен. Аби уявити собі Маріуполь минулого, подивіться на Стару Вежу. Тут починались міські історії та легенди. Сьогодні тут починаються всі маріупольські подорожі. Туристи ідуть вузенькими сходами, вглядаються у трикутні віконця. Торкаються кремезних стін та питають: що це за будівля? Ми можемо сказати: колишня водонапірна вежа. Креативний простір, у якому народжується творчість. Туристичний центр, де можна замовити екскурсії. Але, Вежа, ми не звикли говорити про тебе, як про звичайну башту! А тому відповідаємо: стара дама, яка дуже любить гостей. Сьогодні їй 110. Вітаємо, Вежа! Дякуємо за натхнення❤️ . #Flaneur #travel #travelukraine #подорожі #путешествие #Маріуполь #Україна #Вежа #Мариуполь #vezha_mariupol #подорожіукраїною #відкривайукраїну

A post shared by @ flaneur_ua on

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять