? Таємниці та загадки Маріупольського Некрополя
? Таємниці та загадки Маріупольського Некрополя


🏛 Навесні цього року старе кладовище або Маріупольський Некрополь отримав “друге життя”. Кам’яний літопис нашого міста почали відновлювати ГО “Архі-місто” разом з волонтерами. Вони відновлюють заховання, очищують територію та шукають нащадків.

Некрополь, ніби-то “подякував” і почав потрохи відкривати свої таємниці: знайдено найстаріше заховання 1834 року. “ΓΑΒΡΕΗΛ СΑΧΑΤΖΙ” або Гаврііл Сахаджи – написано на великій плиті. Знахідка не залишилася непомітною – нащадок через сім поколінь сам звернувся до команди “Архі-місто”, так він знайшов місце поховання свого пра-пра-прадіда. 

У цьому році історик та директор “Архі-місто” Андрій Марусов розпочав проводити екскурсії Маріупольським Некрополем, офіційна дата заснування якого, не пізніше 1832 року. Але краєзнавці та історики вважають, що він набагато старший, адже його позначено на мапах Маріуполя та його околиць 1811 та 1826 років. Прогулюючись “Містом мертвих” можна побачити заховання людей, які розвивали наше місто, а саме: династії Хараджаєвих, Гофів, Найдьонових… Дізнатися де знайшла свій останній притулок чарівна парижанка Емма Сторе; побачити місце захоронення доньки першого просвітника, історика та засновника перших гімназій нашого міста – Феоктиста Хартахая; почути цікаву історію про священника, який вінчав Архипа Куїнджі та Віру Шаповалову. Склепи, усипальниці, старовинні плити різних стилів – Некрополь має ще багато таємниць та історій маріупольських династій!

Тож долучитися до суботників або екскурсій Некрополем можна щовихідних. Детальну інформацію шукайте тут

 

Маріуполь. Сходили з Afina Khadzhynova на місцеву барахолку, помилувалися азовстальським кришталем, приєдналися до…

Posted by Oleksandr Rybalko on Thursday, October 29, 2020

 

Моя уже третья экскурсия от Архі-Місто \ Архи-Город и я в полном восторге! ❤❤❤ Легкая и подача интересной и правдивой…

Posted by Маргарита Щербак on Sunday, November 8, 2020

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять