Алея митців біля Вежі
Алея митців біля Вежі

В літку 2019 року алея біля Водонапірної вежі у Маріуполі стала справжнім вернісажем під відкритим небом, місцем концентрації творчості міста. Справа в тому, что там розташувався проект програми “Громадського бюджету” – “Алея митців”. 

Що ж таке “Алея митців”? Як у великих європейських та українських містах – облаштоване для художників місце. Були придбані пересувні спеціальні конструкції для картин, на яких дуже зручно розташовувати свої роботи майстрам. А культурно-туристичний центр “Вежа” взяв на себе організаційну роботу: збирати художників, музикантів на цю локацію.

Перша “Алея митців” запрацювала 27 липня і зібрала 24 художника, що виставили більше 60 робіт. Роботи маріупольці могли побачити просто прогулюючись центром Маріуполя. Куратор заходу, начальник відділу розвитку туризму комунального підприємства «m.EHUB», Вікторія Давва, розповідає про процес підготовки.

«Мені дуже допомогли наші адміністраторки. Вони запустили гугл-форму, де кожен бажаючий міг зареєструватися і взяти участь. На жаль, через те, що хтось у відпустці, хтось не в місті, сьогодні не всі прийшли, але брало участь багато претендентів і ідея втілилася в життя ».

Реєстраційна форма зібрала дуже багато охочих взяти участь у проекті, тож заходи почали повторюватися щосуботи. На час написання матеріалу відбулося вже 5 заходів, в тому числі й на святкуванні Дня Незалежності України в Маріуполі.

Алея – це не тільки виставка під відкритим небом, це можливість для митців показти свої твори містянам, також вони охоче влаштовують продаж своїх робіт, що довзоляє їм купувати художні матеріали і створювати нові роботи. До того ж, організатори не виставляють жодних обмежень – і молоді митці також мають змогу показати свої роботи публіці. На алеї різноманіття стилів і жанрів, художники полюбляють прямо там малювати, проводити майстер-класи та спілкуватися з колегами. Водночас вони можуть намалювати портрет будь-кого всього за декілька хвилин.

Також на алеї виступають музиканти, майстрині показують свої вироби з бісеру, тканин та інших матеріалів. Захід проходить декілька годин і збирає більше 500 відвідувачів.

Обов’язкого відвідайте “Алею митців” – щосуботи біля Вежі після обіду до заходу сонця. А якщо ви хочете стати його частиною, то пишіть на пошту [email protected] або дзвоніть на 097-618-40-85. 

 

 

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять