Алея “Якір”
Алея "Якір"

Урочисте відкриття пам’ятного символу Маріуполя відбулося в травні 2014 року. Морський якір і прикордонний стовп, на якому закріплена табличка з гербом країни складають цю композицію. І вже в 2015 році алея отримала офіційну назву «Алея Якір». На ній були розміщені шість якорів дореволюційних часів, які були підняті з дна Азовського моря і Таганрозької затоки.
Невід’ємною частиною цього парку є пам’ятник, який місцеві жителі звикли називати «Корабель». Але його офіційна назва – пам’ятник морякам-десантникам «Бронекатер №346», встановлений в 1974 році на честь 30-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Маріуполь туристичне місто • Алея "Якір"

На алеї розташований оглядовий майданчик з видом на Азовське море. Це, мабуть, головна визначна пам’ятка Приморського парку. З майданчика відкривається класична індустріальна панорама Маріуполя. Одночасно видно одне з найбільших підприємств міста – Азовсталь, а також Маріупольський морський торгівельний порт. У нічний час доби оглядовий майданчик користується особливою популярністю. Це не дивно, так як вид на нічний порт зачаровує маріупольців у будь-якому віці.

Маріуполь туристичне місто • Алея "Якір"

Найближчим часом планується реконструкція алеї, яка веде від площі Воїнів-визволителів до оглядового майданчику в Приморському парку. Тут мають намір створити публічний простір для маріупольців різного віку.

 

Згідно з планами архітекторів, оглядовий майданчик буде одним з кращих місць в нашому місті, де жителі будуть насолоджуватися незрівнянним видом на море, а також зустрічати світанки. Алея стане унікальною локацією для зустрічей, де також буде розташована інформаційна зона, де містяни зможуть дізнаватися про різні події в місті.

Маріуполь туристичне місто • Алея "Якір"

Передбачається, що локація біля пам’ятника морякам-десантникам стане інтерактивним музеєм під відкритим небом. Локація буде призначена для релаксації і рефлексії. Це буде місце відпочинку, як фізичного, так і духовного.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять