Будинок з Левами
Будинок з Левами

На вулиці, що носить імʼя видатного маріупольця, міського архітектора Віктора Нільсена, серед інших будівель знаходиться будинок, що не може не привертати до себе увагу. Адже його неординарність, виражена в архітектурних формах та скульптурних елементах, не дає йому загубитися в оточуючій забудові. Цей будинок більше ста років тому було зведено самим архітектором Віктором Нільсеном для себе та своєї родини. Проте, майже відразу після завершення будівництва Віктор Олександрович продав будинок козацькому офіцерові, переїхавши до новозбудованого будинку біля Міського саду.

Будинок з Левами – саме за такою назвою знайома ця будівля жителям Маріуполя, адже його фасад, оздоблений елементами архітектурного стилю модерн, прикрашають ліпні маскарони у формі голів левів. Червоно-сіра цегляна кладка, маскарони та незвичні форми роблять будинок зовсім нетиповим для історичного Маріуполя. Втім, його автор міг втілювати в життя найбільш несподівані ідеї, створюючи свої неповторні витвори архітектури.

Доля цього будинку, як і його власників є дуже складною та сповненою випробувань. Про це ви зможете дізнатися, обравши маршрут для організованої екскурсії у супроводі екскурсовода.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять