Будинок Гофа
Будинок Гофа

Будинок на головній вулиці міста належав Спиридону Гофу. Гофи були однією з найзаможніших родин Маріуполя, лише тільки на Катеринінській вулиці їм належало 4 маєтки, а загалом по місту – цілих 24!

Першопочатково будинок мав насичений шоколадний колір, що видно по бокових стінах фасаду.

Маріуполь туристичне місто • Будинок Гофа

Власник маєтку Спиридон Гоф помер бездітним, тож цей будинок перейшов у власність його племінниці Ганні Гоф, яка після заміжжя взяла прізвище Огуз.

Тривалий час перший поверх здавався під оренду магазину ювелірних виробів та вишуканих жіночих капелюшків, а після 1910 року тут безпосередньо проживала родина Огузів.

З приходом радянської влади будинок було націоналізовано. Під час німецької окупації тут було розташовано гуртожиток німецьких офіцерів, і при відступі нацистів у 1943 він чудом не був спалений.

Одразу після війни тут був корпус педагогічного училища, а з квітня 1951 року – редакція газети “Приазовский рабочий”, яка і залишається там донині.

На другому поверсі будинку збережно неймовірний старовинний камін.

Маріуполь туристичне місто • Будинок Гофа

Адреса: проспект Миру, 19

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять