Чому потрібно обов’язково сходити на «Лебедине озеро» Раду Поклітару в Маріуполі
Чому потрібно обов'язково сходити на «Лебедине озеро» Раду Поклітару в Маріуполі

Сучасний балет це, перш за все, видовище: захоплююче та яскраве. Воно говорить універсальною мовою тіла і жестів, а значить вивчати довгі рецензії, читати лібрето і робити iнше домашнє завдання перед походом в театр немає сенсу. Потрібно лише довіритися інстинктам.

5 причин сходити на балет Раду Поклітару

  • Раду Поклітару — безсумнівно, один з найталановитіших хореографів нашого часу і вже давно керує Сучасним балетом Києва. Його ім’я на програмці — однозначний гарант якості
  • У новому «Лебединому озері» від класичної постановки залишилася тільки партитура Чайковського. Решта буде приємною несподіванкою для будь-якого, хто йде на цю авторську версію історії про світ птахів і злих чарівників.
  • Сучасний балет коли-небудь стане класикою. Потім розповімо онукам, який відв’язний був балет Поклітару, поки вважався сучасним.
  • Сучасний балет — не тільки музика і хореографія, але і першокласне шоу з авангардними декораціями і крутими костюмами.
  • У постановки потужний гостросоциальний посил. Буде, про що подумати і поговорити після вистави.

Про що взагалі «Лебедине озеро»

«Лебедине озеро» — така серйозна класика, що поруч з нею «Лускунчик» здасться дитячим святом (хоча «Лускунчик» Поклітару — теж такий собi захоплюючий байопік).

Постановка і хореографія Петіпа і Іванова — практично священний грааль, який не так вже i давно почали адаптувати для своїх постановок хореографи сучасності. А ось з сюжетом поводилися більш вільно.

Класичний варіант казки про принца, який закохався в лебедя, і про злісного чарівника, що змусив юнака зробити фатальну помилку і вибрати не ту дівчину, зазнавав змін з самого початку. Почнемо з того, що фінал замислювався трагедією, в якій усі позитивнi персонажi повинні були піти каменем на дно. Така кінцівка ще в XIX столітті нікому не сподобалася — і її довелося швидко перекроїти в хепіенд. З тих пір з сюжетом не церемонилися.

«Лебедине озеро» Ноймайера було про Людвіга II Баварського і його захоплення лебедями з трагічною загибеллю принца в фіналі. У Метью Борна «Лебедине озеро» стало чоловічим балетом. У Грема Мерфі історія перетворилася в любовний трикутник королівської сім’ї: Діана-Принц Чарльз-Камілла.

У Поклітару все ще далі від класики. Тут принц — колишній лебідь, якого хірургічним шляхом в глибокому дитинстві перетворили в людину і змусили грати за своїми правилами не надто благородні політики з комплексом Наполеона.

Поклітару вдалося створити на території самого класичного балету неймовірну видовищну постановку з несподіваними сюжетними ходами, філософськими дилемами, легким абсурдом і сюрреалізмом. Потрібно йти і дивитися.

Коли дивимося: 20.10.2019 о 19:00

Де дивимося: ПК Металургів (пр. Металургів, 150), Маріуполь

Скільки коштують квитки: від 150 до 400 гривень. Купити можна тут.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять