Центральна міська бібліотека ім. Короленка
Центральна міська бібліотека ім. Короленка

Історія бібліотеки В. Г. Короленка — найбільшої в Маріуполі — бере початок ще в 1904 році: за плечима у неї декілька переїздів, захоплення і звільнення міста від військ вермахту, руйнівна пожежа і неодноразові реорганізації.

Щороку її відвідує близько 14 тис. читачів, а великий фонд, що нараховує вже більше 160 тис. примірників, регулярно поповнюється.

Маріуполь туристичне місто • Центральна міська бібліотека ім. Короленка

Для тих, чиї інтереси не обмежуються тишею і затишком читального залу, в 1996 році в бібліотеці відкрився літературний музей. Велика частина експонатів складається з книг, подарованих відвідувачами і авторами, а час від часу тут проходять презентації, творчі вечори, дні краєзнавства, тематичні екскурсії та вечори пам’яті маріупольських літераторів.

За словами керівництва, бібліотека бачить своїм майбутнім «розвиток інноваційних методів роботи» і «створення максимально комфортного бібліотечного середовища» для всіх читачів.

З 2019 року Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка – сучасна багатофункціональна бібліотека з організації дозвілля громади міста. Функціонує на 2 корпуси: IT-бібліотека та класична (інтелектуально-освітня). 1 корпус (пр. Миру, 93-б) – розташована електронна бібліотека, оснащена новими меблями і сучасним обладнанням – мультимедіа, сенсорним інформаційним кіоском, планшетами, електронними книжками, ноутбуками.

Це приклад, як може змінюватися традиційна книгозбірня, перетворюючись на смарт-бібліотеку: користувачі замовляють документи через QR-коди, мають нагоду ознайомитися з популярними електронними періодичними виданнями Європи. Тут надаються інформаційні послуги, це місце для креативу і творчості. До речі, за необхідності маріупольці також зможуть замовити необхідні традиційні, паперові книги з фонду бібліотеки.

Маріуполь туристичне місто • Центральна міська бібліотека ім. Короленка

2 корпус (вул. Грецька,43) – це сучасний коворкінг, де проводяться зустрічі користувачів з цікавими людьми, діячами культури та мистецтв, презентації нових книг, заходи з виховання інформаційної культури, вернісажі місцевих майстрів в Мобільній галереї «Світ захоплень» тощо.

 

Маріуполь туристичне місто • Центральна міська бібліотека ім. Короленка

Бібліотека це територія творчості та дозвілля, де для різних верств населення працюють клуби за інтересами, в т.ч. клуб любителів декоративно-прикладного мистецтва «Hand made», розмовний клуб англійської мови «Friday evening», дискусійний клуб документального кіно Docudays UA. На часі активно працює Центр навчання. У бібліотеці проходять курси комп’ютерної грамотності для людей похилого віку, тренінги з електронного урядування. Одним з головних напрямів бібліотеки є вектор на розвиваюче середовище нового покоління, саме тому приділяється багато уваги навчанню IT-технологіям, проведенню інтелектуальних ігор, квестів, героїко-історичних бібліокросів, інтернет-турнірів та ін.

Маріуполь туристичне місто • Центральна міська бібліотека ім. Короленка

З вересня 2020 р. бібліотека з філіями перейшла на новий рівень обслуговування користувачів через впровадження нової системи управляння бібліотечним фондом «Е-книга». Фонди всіх бібліотек Маріуполя відображені в єдиному едектронному каталозі. З лютого 2021 року ведеться повністю автоматизоване обслуговування користувачів.

Маріуполь туристичне місто • Центральна міська бібліотека ім. Короленка

Де: пр. Металлургів, 52, Маріуполь, 87500

Офiцiйний сайт

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять