photo5391332001694461891
До річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: пам'ятники воїнам-визволителям

Сьогодні наше місто разом з усім світом вшановує 76-ту річницю перемоги над нацизмом та День пам’яті та примирення у Другій світовій війни. Усі покоління шанують пам’ять загиблих воїнів та мирного населення. Наше місто Маріуполь стало символом героїзму тисячі солдат, адже у вересні 1943 року місто було визволено від фашистських окупантів. 

Пам’ятники, присвячені подвигу визволителів нашого міста, увічнюють героїзм та подвиги, жагу до перемоги, біль від втрат та сьози щастя від виграного бою.

Монумент на честь бойових подвигів моряків Приазов’я. Два рази в історії нашого міста: у 1920 та 1941 році стояла батарея, що мужньо блокувала та боронила шляхи до міста. Двадцятиметровий обеліск прикрашений барельєфами, що зображують бойові подвиги наших моряків під час громадянської та Другої світової війн. Монумент відкрито у 1967 році. Автор та скульптор – І.Бараников.

Світлина – wikimapia.org

Пам’ятний знак на шану мужнім Азовстальцям, що віддали своє життя за наше мирне небо на фронті Другої світової війни. Встановлено пам’ятник у 1967 році біля головної прохідної заводу Азовсталь. Автор цього монументу – радянський скульптор Володимир Батяй.

Пам’ятник працівникам Азовсталі

У 1964 році у Маріуполі урочисто відкрито пам’ятник “Жертвам фашизму” на вул. Лавицького. Автори – архітектор В. Щербань, скульптор І.Снурнікова. Монумент у вигляді горизонтальної стели, на передньому плані – дві, стиснуті в кулак, руки. Присвячено цю скульптурну композицію мирним мешканцям міста, що загинули від рук нацистських загарбників. Перед монументом горить вогонь Вічної слави в пам’ять про усіх загиблих під час Другої світової війни маріупольців. 

Світлина – Маріупольська міська рада

 У 1985 році в Маріуполі відкрито пам’ятний знак на честь Воїнів 221-ої стрілецької дивізії. Обеліск, навколо якого стоять потужні металеві конструкції, символізує героїзм, міцність та твердий дух наших воїнів. Автор проєкту – В.Пантов.

Світлина – vse-grani.com

Пам’ятник – Танк Т-34, що був встановлений на вул. Карпинського, присвячений героям-визволителям з 4-го гвардійського механізованого корпусу. Ці танкісти брали участь у визволенні Маріуполя від нацистських загарбників 10 вересня 1943 року.

Світлина – Маріупольська міська рада

«Бронекатер 346» – пам’ятник морякам-десантникам відкрито у 1974 році. Автори постаменту – В.Пацевич та В.Соломін. Історичний монумент знаходиться у Приморському парку. На постаменті встановлено справжній бронекатер, який побудували у Зеленодольську. На пам’ятнику можна побачити меморіальну дошку  – «Морякам-десантникам присвячується на честь 30-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників».

На площі Воїнів-визволителів у травні 2000-го року встановлено монумент з воїном, що гордо тримає лаврову гілку – символ перемоги у витягнутій руці. Цей пам’ятник у нашому місті з’явився завдяки проєкту творчого тандему – Лель Кузьмінков та Валентин Костянтинов.

Пам’ятник воїнам-визволителям “Гармат” був встановлений 6 листопада 1975 року. Монумент у вигляді 76-міліметрової артилерійської зброї, яка вставновлена на прямокутному постаменті. На меморіальній дошці є надпис: «Воїнам-визвольникам 221-ої Маріупольської  та 130-ої Таганрогських дивізій».

Джерело – shukach.com

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять