Драматичний театр
Драматичний театр

Донецький академічний обласний драматичний театр вперше відкрив свої двері для відвідувачів 2 листопада 1960 року. Авторами проекту будівлі є архітектори А. Крилова і С. Малишенко. Будинок побудований з кримського інкерманського сірого каменю в стилі монументального класицизму з величезним числом ліпних декорованих компонентів. На фасаді будівлі знаходиться скульптурна композиція, де основна роль відводиться металургам і хліборобам як головним професіями Приазовського краю, хвалебну оду яким виконують покровительки мистецтва.

Сьогодні Донецький академічний обласний драматичний театр досі не припиняє приємно дивувати талановитими виставами. У репертуарі театру за плечима безліч вистав по витворам іноземних і вітчизняних класиків (Толстой, Пушкін, Мольєр, Чехов, Шекспір, Маршак та ін.), А також різні твори сучасних письменників і композиторів.

Історія театру

Перша театральна трупа приїхала в Маріуполь ще в 1847 р. під управлінням імпресаріо В. Виноградова з п’єсою «Іркутські історії», тоді і зародилася любов у наших жителів до цього виду мистецтва.

Тільки через 32 роки, в 1878 р. в Маріуполі виникла перша професійна театральна трупа на кошти сина багатого купця Василя Шаповалова, який орендував приміщення для театру.

8 листопада 1887 року Шаповалов виділив кошти на Концертний хол (надалі Зимовий театр). Театральний сезон відкрився постановкою п’єси Н. В. Гоголя «Ревізор».

У листопаді 1936 року було засновано Маріупольський державний російський музично-драматичний театр, проте він проіснував недовго і вже в 1947 р. був закритий.

І, нарешті, в 1959 р. почалася споруда нового будинку театру, який зараз і носить назву «Донецький академічний обласний драматичний театр».

Цікаві факти

На місці будівлі драматичного театру знаходився храм Святої Марії Магдалини (1862 – 1930-е).
У 1978 р. театр відзначив своє 100-річчя, в зв’язку з чим і за значні заслуги у розвитку театрального мистецтва колектив був нагороджений орденом Пошани.
У 1985 р. була відкрита мала сцена на 70 місць.
12 листопада 2007 року указом Міністерства культури і туризму театру було присвоєно статус академічного.
На протязі декількох років в період спорудження будівлі театру, площу перед ним прикрашала велична арка, яка була зруйнована напередодні його відкриття. В даний час вона зберіглася тільки на фотографіях.

 

Додаткова інформація

Адреса: Театральна площа, 1

Контакти: (0629) 34-56-63, (0629) 345687

* Ознайомитися з афішею, а також придбати квитки можна на сайті театру

Маріуполь туристичне місто • Драматичний театр

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять