Cайт працює в тестовому режимі.
Драматичний театр
Драматичний театр


Другий пам’ятник архітектури Маріуполя, наймолодший за віком, Драматичний театр був збудований та відкритий у 1960 році. Насправді історія театру у Маріуполі починається набагато раніше, у далекому 1847 році, коли до міста прибула перша професійна театральна трупа Віноградова.

Будівля Драматичного театру має усі риси радянського класицизму, який увібрав у себе велику кількість ліпних декоративних елементів. Головний фасад будівлі прикрашають чотири колони та фронтон з тематичною скульптурною групою, головними образами якої є образи металургів та землеробів, як знак пошани основним місцевим ремеслам.

Будівля театру примітна ще й тим, що збудована вона на фундаменті більш давньої та величної споруди – Храму Святої Марії-Магдалини, який наприкінці ХІХ – напочатку ХХ століття був другим за розмірами у місті та слугував мореплавцям своєрідним маяком, за яким заморські гості знаходили дорогу до землі.

У роки зведення будівлі Драматичного театру площу перед ним прикрашала велика монументальна арка, яка вінчала собою майбутнє Театральне кільце. Проте як тільки театр було збудовано, арку знесли. І тепер вона залишилася в пам’яті маріупольців лише на старих світлинах.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять