Два гастротури, які ви просто зобов’язані відвідати в Маріуполі
Два гастротури, які ви просто зобов'язані відвідати в Маріуполі


Що ви робите, коли плануєте подорож? Уявляєте, як відвідайте пам’ятки, прогуляєтеся знаменитими площами і вулицями, сходите в пару-трійку музеїв і, звичайно ж, спробуєте місцеві делікатеси. 

Так що таке гастротур?

Гастротури дуже популярні в усьому світі. Поїздка на виноградники Ельзасу або Бордо, полювання за устрицями в Нормандії, шоколадні екскурсії в Брюгге, тури на сироварні, до виробників віскі, коньяків і кальвадосу. 

У Маріуполя свої гастрономічні традиції, які вражають туристів та радують городян — i, з нагоди, M.EHUB запланував перезавантаження двох незвичайних гастротурiв. На відміну від звичного походу на шоколадну фабрику або поїздки на виноградник, коли нас знайомлять з виробництвом і дають спробувати на смак делікатеси, ці екскурсії будуть поєднувати пішохідну екскурсію по старому місту та апетитні дегустації.
 

Йдемо пробувати сир до Годунову

Збираємося у Вежі й по історичній вулиці Миколаївській вирушаємо в справжню сироварню. (Так, якщо ви не знали, прямо в центрі міста Маріуполя є крута крафтова сироварня.)

Вивчивши всі нюанси і історію приготування сирів, йдемо повз Маріїнської гімназії і першого в Маріуполі банку до сирного бутіку «Годунов» на колишньої Катерининської, нині проспекті Миру. По дорозі екскурсовод розповість масу цікавих і пізнавальних історій про будівлі на перехресті: як ті, що залишилися тільки на листівках, так i ті, якi ще можна розглянути з усіх боків.

У бутіку можна буде перепробувати різні крафтови сири, котрi ви вже бачили в процесі приготування в цеху, а також послухати цінну сирну інфу.

Перша екскурсiя — 9 листопада.

фотография сыров в сыроварне Годунов

Вирушаємо до купця Натана Рябiнкина

Гастротур починається з пішої екскурсії від Драмтеатру. Розглянувши саркофаг над розкопками в Театральному Сквері, повз будинок Юр’єва, готеля «Континенталь» і руїн Синагоги, потрапляємо в таверну легенд «Натан Рябінкін». До речi, будинок, в якому зараз знаходиться ресторація, дійсно належав багатому маріупольському купцеві Рябінкіну — у всякому разi, такі ходили чутки.

Загадковий купець володів не одним будинком, а цілим комплексом. Але звідки він сам з’явився, як заробив такий капітал і чому про його майно немає записів в архівах — справжня загадка, що заслуговує на окрему розмову.

У фіналі гастротура учасників екскурсії чекають легенди Маріуполя і дегустація з купецьким розмахом.
 

Перша екскурсiя — 17 листопада.

Дiзнатися бiльше та забронювати мiсця можна за номером 097 618 40 85 або в турiстичному комплексi “Вежа”.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять