Художній музей імені Куїнджі
Художній музей імені Куїнджі


Незважаючи на те, що вперше його запропонували створити ще в минулому століттi, Художній музей імені Куїнджі нарешті відкрився в рідному місті художника лише в 2010-му році — і з тих пір продовжує розширюватися, поповнюючись новими експонатами.

Музей розташувався в історичній будівлі 1902 року — весільному подарунку Валентині Гадзінової, дружині засновника реального училища Василя Гиацинтова, який пiсля революцiї встиг побувати бібліотекою і історичним архівом. На двох поверхах облаштовано 10 залів із загальною виставковою площею в 300 квадратних метрів. В майбутньому керівництво музею планує відкриття нових залів.

У колекцiях музею безліч творів українських живописців XX століття, але безсумнівна перлина — роботи самого Куїнджі і присвячені йому експозиції. У трьох залах розмістилися фотографії, документи, листи, що розповідають про життя і творчість художника. В інших — копії картин знаменитого живописця в натуральну величину і кілька оригіналів: ескіз «Червоний захід», етюди «Осінь. Крим» і «Ельбрус ».

Усього в музеї 650 живописних і 960 графічних творів, а також 150 скульптур і понад 300 творів декоративно-прикладного мистецтва.

Години роботи: з 9:00 до 17:00.

Адреса: м Маріуполь, вул. Георгіївська, 58.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять