Cайт працює в тестовому режимі.
Історична прогулянка Маріуполем
Історична прогулянка Маріуполем


Справжня прикраса міста, визначна історична пам’ятка та сучасний символ Маріуполя – Водонапірна вежа – є відправною точкою історичної прогулянки містом. Ця споруда, що цікава своєю архітектурною стилістикою, вигадливим поєднанням форм та ліній, є одним з п’яти офіційних пам’ятників архітектури Маріуполя. Вежа височіє на 33 метри у самому серці Маріуполя, збудована у далекому 1909 році на одній з найвищих точок місцевості. Тому, навіть тепер, коли її оточує сучасна багатоповерхова забудова, Стара водонапірна вежа виділяється з неї та виглядає легкою, витонченою і спрямованою вгору.

Вежа є витвором великого маріупольця, видатного архітектора та цивільного інженера Віктора Олександровича Нільсена. Саме він спроектував систему міського водогону, частиною якого була Водонапірна вежа, за запитом міської думи Маріуполя. Тож вежа планувалася в якості технічної споруди, основним призначенням якої було створення напору води, що подавалася на водогінні колонки та в будівлі заможних маріупольців. Втім, талант її автора зробив зі звичайної споруди справжній витвір мистецтва, що й досі надихає маріупольців та гостей міста. За свій довгий вік вежа приміряла на себе різні ролі: від частини водогону, до пожежної каланчі, нествореного музею, офісних приміщень комерційного підприємства… Але зараз вона дійсно стала символом сучасного Маріуполя: відкритим, креативним, творчим та прогресивним.

Детальніше про Водонапірну вежу, історію її створення та «життєвих шлях» у різних образах, а також про її яскраву сучасність ви можете дізнатися, відвідавши екскурсію «Історична прогуляна Маріуполем» у супроводі екскурсовода.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять