IMG_2150
У Маріуполі відкрилися одразу дві цікаві виставки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні у Художньому музеї ім. А.І.Куїнджі урочисто відкрилася ІV міжнародна виставка пейзажу “Меморіал Архипа Куїнджі”. Меморіал проходить раз у 5 років. В рамках цього мистецького проєкту було представлено 200 картин, які можна побачити в двох локаціях: Художній музей та Міський центр сучасного мистецтва ім. Куїнджі до 4 липня включно.

Справжньою несподіванкою стала театральна міні-вистава, яку підготували провідні артисти нашого Драматичного обласного академічного театру. Вони обіграли життєпис видатного маріупольця Архипа Куїнджі, його шлях перетворення з бідного сироти на неповторного майстра  завдяки любові головної жінки  у його житті – Вірі Шаповалової-Кічєджі!

А в Міському центрі сучасного мистецтва ім. Куїнджі можна ознайомитися не тільки з другою частиною експозиції “Меморіалу ім. Архипа Куїнджі”, але й красою пейзажів в рамках виставки “Схід-Захід разом”, яка діє в рамках меморандуму “Змінимо країну разом” та реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. Вона об’єднує роботи художників Сходу і Заходу України. Під час урочистого відкриття можна було насолоджуватися музичним супроводом солістів ансамбля “Бревіс” обласної філармонії Івано-Франківська.

Роботи для обох виставок надходили до Маріуполя з різних куточків світу: Україна, Казахстан, Літва, Бразилія, Канада та Греція. З 55 українських митців – 27 родом з Маріуполя. Об’єднує їх усіх любов до мистецтва та жанру “пейзажі”.

Участь взяли не тільки Заслужені та Народні художники, але й молоді художники, студенти та викладачі провідних українських вузів.

Основна ідея підтримати ті мистецькі традиції, які запровадив Архип Куїнджі та допомогти молодим митцям, які працюють у цьому ж самому стилю.

Третьою локацією, яка розкриє виставку “Меморіал Архипа Куїнджі” у повному обсязі – стане Центр сучасного мистецтва “Готель Континенталь”, увечорі там відкривається фотовиставка клубу “Берег”. Фотографи спробували через світлини передати красу та кольори приазовських пейзажів так, як це робив Архіп Іванович. Всі роботи були роздруковані на холстах та встановлені в “Гастрономі” ЦСМу.

 

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять