Кондитерська Марапульцева
Кондитерська Марапульцева

Якщо ви вирушите на прогулянку Слобідкою, то неодмінно помітите симпатичний двоярусний будинок із червоної цегли та дерев’яними віконними рамами. Саме тут на початку ХХ ст. розташовувалася кондитерська пана Марапульцева (за іншою версією – Марапульца).

З появою металургійних комбінатів у місті виросло населення, Маріуполь почав територіально збільшуватися, і нестача хліба стала однією з головних проблем робітників заводів “Русский Провиданс” та “Нікополь”. І жителі Слобідки мали вирішувати цю проблему самостійно. Їм на допомогу і прийшов підприємець Іван Якович Марапульцев.

Саме у цій цегляній будівлі знаходилася його пекарня. Нижній ярус використовувався для зберігання припасів і виробництва, а на першому поверсі була простора зала з вікнами – для покупців.

Маріуполь туристичне місто • Кондитерська Марапульцева

За свідоцтвами містян того часу, випічка у Марапульцева була найсмачнішою у Маріуполі, тож недивно, що біля входу щоранку вишукувалася черга за хлібом.

Після революції пекарню було зачинено, будівлю перекваліфікували на торгівельну точку. Таку функцію вона виконувала навіть під час німецької окупації і після неї. Після розпаду СРСР будівля перейшла у приватну власність, тут час від часу відкривалися і закривалися магазини, але ніхто із власників не докладав належних зусиль до збереження її як пам’ятки архітектури.

Втім, вона непогано збереглася за понад століття і зберігає атмосферу таємничості та старовини.

Адреса: Перша Слобідка, 63

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять