Корисна інформація для маріупольців: мандрівки влітку-2021
Корисна інформація для маріупольців: мандрівки влітку-2021

Хоча пандемія не скидає обертів, деякі країни поступово відкривають свої кордони для українців. Серед таких держав як популярні Туреччина та Єгипет, так і деякі країни Євросоюзу. Які зараз діють правила та обмеження? Де шукати інформацію? Та чи обов’язково бути вакцинованим? Читайте у нашому матеріалі 🙂

Країни Європи

Обов’язкова умова – вакцинація: Австрія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Нідерланди, Словенія, Угорщина, Швейцарія. Ці країни визнали абсолютно усі вакцини.

До Литви, Німеччини та Франції можна потрапити із сертифікатом повної вакцинації. Не визнають ці країни виробника CoronaVac.

За останніми даними – 12 країн Європи відкриті для Українців, які не вакцинувалися. Три країни – Албанія, Чорногорія та Північна Македонія – дозволяють мандрівки навіть без тестів на COVID-19. Без вакцинації, але з обов’язковим негативним тестом можна потрапити до Боснії та Герцеговини, Болгарії, Греції, Кіпру, Молдови, Румунії, Сербії, Хорватії та Туреччини. Якщо ви маєте сертифікат про вакцинацію – тести не потрібні.

Інші країни та континенти

“Зелене світло”, тобто в’їзд, дозволений громадянам України без вакцинації: США, Мексика, Бразилія, Казахстан, Марокко, Лівія, Єгипет – та взагалі майже всі країни африканського континенту. Виїзд лише при умові повної вакцинації – Австралія, Індія, Монголія, Саудівська Аравія, Канада, скандинавські країни. Та під повною забороною поки що: Китай, Нова Зеландія, Росія, Алжир, Венесуела.

Для зручності надаємо вам актуальну карту Консульської служби України

Маріуполь туристичне місто • Корисна інформація для маріупольців: мандрівки влітку-2021

Діти

Країни Європи дозволяють мандрувати разом з вакцинованими дорослими їхнім дітям, які не мають щеплення. Але цей дозвіл стосується дітей віком до 12 років. Підлітки від 12 до 18 років, як правило, стикають із проблемами. Адже в нашій країні їм ще не роблять вакцинацію, але й вони вже не входять до категорії тих дітей, які можуть мандрувати без щеплення від COVID-19.

 

Повернення або в’їзд до України

Громадяни України можуть повертатися до своєї Батьківщини без ПЛР-тесту та самоізоляції. Виключення – 4 країни: Індія, РФ, Великобританія та Португалія – тим, хто повернувся з цих країн потрібно зробити тест або пройти 14-денну самоізоляцію.

Іноземці, які приїжджають до України, обов’язково повинні пройти тест на COVID або мати довідку про проходження повної вакцинації.

Для того, щоб отримати найактуальнішу інформацію щодо в’їзду в будь-яку країну світу, рекомендуємо слідкувати за  Офіційний сайт консульської служби України 

Маріуполь туристичне місто • Корисна інформація для маріупольців: мандрівки влітку-2021

А в телеграмі є Corona Travel Bot  – залишаємо посилання  Він представляє виключно офіційні дані, адже його розроблено спільно з Міністерством закордонних справ та Міністерством охорони здоров’я України.

Маріуполь туристичне місто • Корисна інформація для маріупольців: мандрівки влітку-2021

Вакцинація для маріупольців

На сьогодні у Маріуполі можна зробити вакцинацію наступними препаратами: Pfizer, Astra Zeneca, Covishiled, CoronaVac, Johnson & Johnson та Moderna. У вихідні дні щеплення можна зробити у Центрі масової вакцинації (СК Іллічівець) з 9:00 до 15:00. При собі необхідно мати паспорт, ІНН та телефон. Діє “жива черга”, реєстрація не потрібна.

У будні у кожному міському Центрі первинної медико-санітарної допомоги, але за попереднім записом. Зареєструватися можна онлайн на сайті Маріупольської міської ради – тут 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять