Лікеро-горілчаний завод
Лікеро-горілчаний завод

До 1901 р в Російській імперії на казенні кошти було побудовано близько 500 винних складів, обладнаних складними приладами для приготування казенного вина. Торгівля вином проводилася в приватних льохах і складах.

В 1902 році за угодою керуючого акцизними зборами з Катеринославським губернатором в Маріуполі відкрили казенний винний склад № 7, де проводилися розфасовка і торгівля спиртними напоями.

Маріуполь туристичне місто • Лікеро-горілчаний завод

Після зміцнення влади більшовиків та запровадження нової економічної політики у 1924 році, було введено радянську монополію на алкоголь, а на базі колишнього акцизного складу №7 було відкрито лікеро-горілчаний завод №19 Центрспиртсоюзу.

Маріуполь туристичне місто • Лікеро-горілчаний завод

Після відступу вермахту і спалення складу на початку вересня 1943 року, 19 вересня 1943 року, відразу після деокупації Маріуполя, на підприємстві почалися відновлювальні роботи, щоб через два роки ввести його в дію під ім’ям Маріупольського спирто-горілчаного заводу (з 22 жовтня 1948 – Ждановський).

Маріуполь туристичне місто • Лікеро-горілчаний завод

Після 1991 року спиртзавод проіснував ще 10 років, поки не був закритий 2002-го.

Адреса: проспект Миру, 64

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять