IMG_6055
Маріуполь морський, історичний та індустріальний: яким побачать наше місто в Україні

Ось і завершився один з головних етапів проєкту Арт-резиденція та Мобільне поп-ап представництво Маріуполя «PostMost». Відбулася презентація робіт третьої та фінальної резиденції. Тепер роботи всіх трьох мистецьких таборів будуть відібрані для стилізованого арт-контейнеру, який в свою чергу відправиться презентувати наше місто по всій країні.

Pop Up Mariupol – фестиваль, що об’єднує три арт-резиденції, всі вони проходять в липні та серпні та розкривають три теми. Кожний митець через свою роботу представить власне бачення Маріуполя. Для подальшого розвитку міста дуже важливо зрозуміти як нас транслюють не тільки мешканці міста, але й наші гості. Виставка з роботами всіх художників  буде розміщена у стилізованому контейнері.

Два роки проєкт Post Most існував в нашому місті. Цього року спочатку була ідея поєднати Маріуполь з подібними індустріальними містами: де є заводи та море. Але все ж таки ми вирішили не зупинятися тільки в індустріальній тематиці. А також фінальним рішенням було запрошення художників з міст України, які в загалі не схожі на Маріуполь. Вони побачили для себе місто абсолютно неподібне на їхнє рідне. Ми побачили на виставках наше місто, але їхніми очами. Тепер Маріуполь їхніми очима презентуємо в інших містах України“, – розповіла проєктний менеджер програми “Маріуполь.Велика культурна столиця 2021” Вікторія Давва.

Усього під час резиденцій було створено близько 140 робіт. Всі вони охоплюють Маріуполь не тільки в рамках тематик резиденцій: Маріуполь морський, місто з ідентичністю та Маріуполь індустріальний. На картинах зображені наші люди, рідні вулиці,будівлі міста. У творчість художників перенісся наш колорит та краса Маріуполя, його потенціал та потужність!

З основних вражень про морський Маріуполь я відокремила те, що тут зовсім інше море та менше людей, все більш маленьке та затишне. Як і більшість південних міст, Маріуполь відрізняється доброзичливістю. Мені здається, що в містах, де є порт, завжди панує лояльне відношення до будь-кого.  А ось історичні дворики Маріуполя та Одеси, які так часто порівнюють, не вважаю подібними, але їх об’єднує велика кількість котиків ?“, – розповіла нам художниця з Одеси, Катерина Єгорова.

Під час всіх трьох резиденції художники відбували пішохідні екскурсії, щоб краще ознайомитися з історією та колоритом міста, побачили найпопулярніші арт-об’єкти, а також товаришували з місцевими художниками – це дало змогу резидентам відчути творчий потенціал міста. Пленери та майстер-класи надавали можливість надихнутися містом та відпустити фантазію у повний творчий політ.

Мені дуже сподобалося місто, а саме його колорит. Воно абсолютно відрізняється від Західної України. Мені дуже цікаво спостерігати за різноманітністю, мультикультурністю Маріуполя. Він неймовірно різнобарвний. Тут так багато творчих мотивів“, – поділилася емоціями Вікторія Романчук, учасниця третьої резиденції зі Львова.

Тепер на початку вересня контейнер розпочне свою подорож з Києва та завітає до Полтави, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Вінниці, Львова, Івано-Франківська. Маріуполь повинен стати фінальною точкою цієї мандрівки.

На сьогоднішній день ви ще встигаєте познайомитися з картинами, зробити це можна: Культурно-туристичному центрі “Вежа” (вул. Архітектра Нільсена, 34) та Центрі сучасного мистецтва ім. Куїнджі (пр. Металургів, 25).

Слідкувати за подіями та бути в курсі всіх новин можна через сайт та офіційні акаунти в Instagram та Facebook

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять