A7C01854
Вітрозалежні: маріупольці перемогли у Чемпіонаті України з кайтсерфінгу.

На днях завершився Чемпіонат України з кайтсерфінгу. Перші три призові місця посіли маріупольці. Цей вид спорту набирає все більше та більше популярності, адже він поєднує одразу дві стихіїї: воду та вітер. Поспілкуватися з одним із переможців –  Олексієм Карпенко про кайтсерфінг, змагання, перемоги та як цей спорт розвивається в Маріуполі. 

Трішки історії та цікавих фактів

  • Кайт – з англійської перекладається як повітряний змій
  • Ще у 2012 році кількість кайтсерферів у світі зросла до 1,6 млн
  • Перші спроби використовувати кайт на морських суднах датується ХІХ століттям
  • У 1984 році офіційно було запатентовано перший повітряний змій саме для кайтсерфінгу
  • 6 липня святкується День кайтингу
  • Кайтсерфінг вже давно вийшов за рамки літніх видів спорту, спортсмени опановують кайт цілий рік.

Перші кайтсерфінгісти з’явилися в Маріуполі у 2008 році. Раніше школа кайтсерфінгу “Маріупольський клуб вітрозалежних” знаходилася в селищі Сопіно, але через бойові дії спортсмени були вимушені обрати інше місце для бази. Такою локацією став пляж Піщаний. Хоча як підкреслив Олексій, школа знаходиться там, де є вітер – тож вона теж має передвіжний характер. Але на самому пляжі Піщаний займатися можуть лише досвідчені спортсмени, там дуже глубока вода та не дуже гарний вітер. Тому кайтери в Маріуполі полюбляють Білосарайську косу, сел. Піонерське. Тим, хто робить лише “перші кроки” на хвилях, рекомендують обирати Лівобережний пляж, адже він є найбезпечнішим.

У Маріуполі мешкають приблизно 30 кайтерів. А в самій школі на даний момент десь 5 новачків відточують майстерність цього видовищного досугу.

Перші заняття зазвичай проходять на березі, але після 10-12 годин уроків – будь-хто впевнено встає на дошку. Зайнятися цим видом спорту можна у школі “Wind Life”. Серед учнів можна побачити дорослих людей, які мають вільний час. “Вітер дує не за розкладом або по вихідним, а за прогнозом. Тому зручно займатися тим, хто має вільний час спіймати гарний вітер у будь-який день та час“, – розповів Олексій.

Якщо людина взагалі перший раз знайомиться з цим видом спорту, то на першому уроці її відправляють займатися “пілотажкою” на березі. “Пілотажка – це маленький кайт”, – пояснює Олексій. Така практика допомагає розвинути моторику рук та зрозуміти, як взагалі треба керувати кайтом. Після цього вже можна випускати людину на воду, адже він вже розуміє як кайт тримає людину, аби ковзати по воді.

Сам Олексій Карпенко займається кайтсерфінгом з 2010 року. Кілька днів тому він взяв участь у першому етапі Чемпіонату України, який організувала Федерація кайтсерфінгу нашої країни. Позмагатися приїхали спортсмени з Маріуполя, Києва, Одеси, Скадовська. І більше всього спортсменів було саме з нашого міста. Змагання були поділені на 3 дисциплини: стрибки у висоту (тут маріупольці зайняли усі призові місця), марафон та фрістайл. Серед маріупольців переможців – інструктор з кайтсерфінгу спортивного клубу “Wind Life Club” Павло Попов, кайтсерфери Олексій Карпенко та Роман Суньов. Також Олексій може похизуватися новим рекордом України – стрибок у висоту 23,5 метрів.

У нас в місті цілком реально провести чемпіонат України. Для цього потрібен лише вдалий прогноз вітру. Аби люди дійсно могли взяти участь у змаганнях. Наприклад, на Арабатській стрілці вітер надто слабкий. Ідеальніше всього для кайтів підходить океанський вітер“, – додав Олексій.

Якщо після ознайомленням із нашою статтею, ви закохалися у цей вид спорту, то додаємо перелік маріупольських шкіл з кайтсерфінгу:

“Маріупольський клуб вітрозалежних”

Локація – пляж Піщаний

Сайт

“Wind Life Club”

Контакти:

Приморський бульвар, 17

Instagram 

 

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять