arkheologija_2021_6
Маріупольські археологі розшукали на унікальні знахідки

Два тижні тому стартувала експедиція викладачів, студентів-археологів та волонтерів Маріупольського державного університету. І сьогодні вони змогли похизуватися унікальними історичними знахідками! У майбутньому такі відкриття можуть стати історичними магнітами нашого міста та вплинути на розвиток культурно-пізнавального туризму. 

Як повідомив офіційний сайт МДУ, під керівництвом доцента кафедри історичних дисциплін В’ячеслава Забавіна учасники розкопали один з курганів епохи бронзи – раннього середньовіччя поблизу села Комишувате. До маріупольців приєдналися волонтери з Донецької, Запорізької області та Києва.

Курган видався не звичайним, а елітарними. Адже в ньому поховано лише дві особи. Науковці вважають, що одним з похованих може бути жрець, шаман або служитель культу. Приблизний вік кам’яних гробниць – 1500-1300 років до нашої ери. Археологи побачили у кургані також дерев’яну чашу із кованою накладкою, знаходилася вона у голови похованої людини. Як підкреслив В’ячеслав Забавін, дерев’яний посуд використовували саме для священних ритуалів та напоїв.

Археологічна експедиція МДУ – унікальна, вона єдина у Донецькій області має право проводити розкопки. Для нас це гордість! Наші студенти мають можливість проходити польові практики, набувати навички, напрацьовувати експертизу і все це робиться для того, щоб розвивати Маріуполь, робити його туристично привабливим“, – підкреслив ректор МДУ, професор Микола Трофименко.

Цікаво, що дослідженням курганів біля селища Комишувате займається вже третє покоління археологів МДУ. Раніше розкопки проводилися у 1989 році засновником археологічної експедиції маріупольського університету – Володимир Кульбака. З п’яти курганів, що знаходяться там, було досліджено лише три. Тому в маріупольських археологів, студентів-істориків та волонтерів попереду ще багато знахідок.

Фото – офіційний сайт МДУ

А викладачі та студенти зазначають, що така літня практика відіграє важливу роль у становленні майбутніх істориків та розвиває їхню відповідальність та шану до культурно-історичної спадщини Маріуполя та всієї країни.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять