Cайт працює в тестовому режимі.
Маріупольський краєзнавчий музей
Маріупольський краєзнавчий музей


Будівля Маріупольського краєзнавчого музею примітна не лише тим, що установа є великим науковим та краєзнавчим центром з вивчення та збереження історії краю. Сама будівля установи має свою не менш цікаву історію. Вона була зведена, імовірно, за проектом міського архітектора Віктора Нільсена у роки Першої Світової війни. Його призначенням було розміщення Учбово-ремісничого будинку воїнів-інвалідів, які отримали поранення у війні. Тут вони могли жити та навчатися різним спеціальностям, що допомагали їм перейти до мирного життя. Проте через брак фінансування будинок воїнів-інвалідів дуже скоро припинив своє існування, а його приміщення у різні часи використовувалися різними організаціями та установами.

Лише у 1920 році тут почав виникати музей – спочатку у декількох кімнатах, а згодом перетворився на повноцінну історичну та наукову установу з вивчення природи та історії Маріуполя і всього Приазовського краю.

Сьогодні будівля змінила свій вигляд, заховавши цегляну кладку під оздобленням стін, втративши балкон на парадним входом та арочний проїзд у внутрішнє подвір’я. Проте натомість вона набула своїх почесних хранителів. Яких саме, ви можете дізнатися під час екскурсії маршрутом з екскурсоводом.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять