Міні гранти як можливість разом розвивати туристичний Маріуполь
Міні гранти як можливість разом розвивати туристичний Маріуполь
Кожного року Маріупольська міська рада надає можливість жителям зробити свій власний внесок у розвиток туристичної сфери за допомогою програми малих грантів сприяння розвитку туризму, молодіжної політики, культури та спорту. А саме реалізувати креативний проект в рамках міста з залученням фінансування з міського бюджету від 10 000 до 100 000 грн.
За 2018-2020 роки було реалізовано 16 креативних та цікавих проєктів. Як долучитися до цікавих ініціатив твого міста та подати заявку – читайте в нашому матеріалі 🙂
Трішки історії – гранти минулого року
 У 2020 році маріупольцям також взяли участь в такій програмі. І традиційно наші активні мешканці скористалися такою можливістю. Серед них:
Арт-проєкт “100 облич Маріуполя”
Художниця, яка працює під псевдонімом Ліберті, в рамках проєкту вже створила більше 20 портретів відомих маріупольців (Куїнджі, Нільсен, Каци, Авербах та багато інших). Картини авторка пише за фотографіями у техніці  масляного живопису на папірі.
Маріуполь туристичне місто • Міні гранти як можливість разом розвивати туристичний Маріуполь
Фінальна виставка з усіма 100 портретами планується на жовтень-листопад. Якщо бажаєте більше дізнатися про цей проєкт – варто підписатися на соцмережі Культурно-туристичного центру “Вежа” – через публікації показують портрети та розповідають про кожного героя проєкту. В планах також випуск сувенірної продукції з репродукціями картин (марки, листівки тощо)
Каталог автентичних рецептів приазовських греків
Маріуполь туристичне місто • Міні гранти як можливість разом розвивати туристичний Маріуполь
Для реалізації цього проєкту маріупольці об’єднаються з греками, які мешкають у селищах Сартана, Старий Крим та Кременівці. Триває збір рецептів, інтерв’ю з господарками, фото та відеозйомка процесів виготовлення колоритних страв греків Надазов’я. Фінальний результат – покроковий каталог з грецькими стравами нашого регіону, який надихне  зберігати традиції предків та спробувати власні сили в кулінарії.
Post-crossing у Вежі
Це своєрідний спіосіб комунікації з мешканцями інших країн, де розпочинати діалог буде саме Маріуполь. Люди зі всього світу зможуть відкрити для себе наше місто. У Культурно-туристичному центрі “Вежа” буде розміщена спеціальна доска з поштовими литсівками зі всього світу, на яких будуть написані привітання для нашого міста. Також проєкт передбачає створення унікальної серії листівок із зображенням міста Марії. Ці листівки будуть відправлятися по всьому світу.
Маріуполь туристичне місто • Міні гранти як можливість разом розвивати туристичний Маріуполь
Google-маркування вулиць міста
Як розповіли заявники цього гранту, на минулому тижні сертифіковані представники Google познайомилися з нашим містом та зафіксували в форматі 360 більше 100 вулиць. Зроблено це для інтеграції панорамних записів до сервісу Google Street View. Після фінального результату – кожний охочий з будь-якого куточку світу зможе прогулятися вулицями Маріуполя у віртуальному форматі, після чого втілити свою мандрівку до нашого міста вже у реальному житті.
Випуск книги “Шлях Планети”та випуск журнала про подорожжі “Flaneur” обидва проєкти знаходяться в розробці: їх готують до друку, перед тим вносячі останні корегування.
Маріуполь туристичне місто • Міні гранти як можливість разом розвивати туристичний Маріуполь

Хто може взяти участь в реалізації крутих проєктів?

Активні громадяни віком від 18 років, єдина умова – ви повинні бути зареєстровані в Маріуполі. Сюди ж входять неприбуткові громадські організації, ініціативні групи громадян.

Етапи програми для проектів, що будуть реалізовані в 2022 році:

1. Період прийому заявок: 15 травня — 15 жовтня 2021 року.
2. Розгляд конкурсною комісією та доопрацювання: 16–31 жовтня 2021 року.
3. Засідання й голосування комісії: 1–5 листопада 2021 року.
4. Оголошення переможців: 5–10 листопада 2021 року.
5. Реалізація проекту протягом 2022 бюджетного року.

Проект повинен бути спрямований на:

• пропаганду здорового способу життя;
• створення умов самореалізації та соціалізації молоді;
• популяризацію фестивалів, культурно-розважальних і спортивних заходів;
• створення інформаційно — туристичного простору;
• розробку та впровадження інноваційних форм туристичної діяльності;
• розвитку культурного простору;
• популяризацію окремих видів спорту, напрямків культури і туризму.

Для участі у програмі необхідно заповнити заявку та кошторис проекту. З формами цих документів ви можете ознайомитися за посиланням.

Якщо у вас виникнуть питання або ви вже маєте ідею проекту, то пишіть нам на ел.адресу [email protected] з темою “міні-гранти”.

Важлива ремарка 

Фінансування для втілення своєї ідеї можуть отримати фізичні особи та неприбуткові організації, які зареєстровані в Маріуполі. Важливо розуміти, що очікувана сума на проєкти переможців залишається на балансі підприємства, яке курує напрямок (для туристичного напрямку – комунальне комерційне підприємство “m.EHUB”) та не видається готівкою. Закупівлі всіх необхідних товарів та послуг (окрім заробітних плат, які не передбачаються умовами програми) для реалізації проектів-переможців проходять через систему Prozorro.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять