Музей медальєрного мистецтва ім. Єфима Харабета
Музей медальєрного мистецтва ім. Єфима Харабета

Медаль (від італійського слова «medaille) – металевий знак або знак з іншого матеріалу з двостороннім зображенням, який випускають на честь значущої події або видатної людини. Медальєрне мистецтво являє собою виготовлення медалей, жетонів, медальйонів, емблем, барельєфів та скульптур малих форм.

Маріуполь туристичне місто • Музей медальєрного мистецтва ім. Єфима Харабета

В Україні медальєрне мистецтво існує понад 250 років. Кращі його традиції лягли в основу створення першого та єдиного в Україні Музею медальєрного мистецтва імені Харабета в Маріуполі в 2005 році. Музей налічує понад 700 експонатів, розміщених на 16 стендах. Усі витвори були передані в дар музею дружиною митця Світланою Отченашенко-Харабет.

IMG_5150.JPG
kuindzycentre.wixsite.com

Основну частину експонатів музею складають роботи відомого маріупольського художника, медальєра, майстра скульптури малих форм Юхима Вікторовича Харабета (1929–2004). Його роботи були неодноразово представлені на Міжнародних виставках у різних країнах світу та завжди отримували високу оцінку та визнання.

5d3a6436_60672b3d5dbf3.jpg
kuindzycentre.wixsite.com

Колекція Ю. В. Харабета – це сліди нещодавніх подій, які були втілені за допомогою різних матеріалів: міді, бронзи, срібла та різноманітних сплавів. До складу експозиції входять державні нагороди («Почесний знак Президента України», герб, прапор, церемоніальний знак міського голови Маріуполя), пам’ятні знаки, медальєрні й емблематичні серії, пов’язані з іменами діячів науки і культури, славетними героями Другої світової війни, з космонавтами та спортсменами.

Маріуполь туристичне місто • Музей медальєрного мистецтва ім. Єфима Харабета

Графік роботи: вівторок-неділя 9:00-16:00 (понеділок – вихідний)

Адреса: проспект Металургів, 25

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять