Напій у свою тару
Напій у свою тару

Культура кави заполонила світ. Ще декілька років тому в нашому місті можна було на пальцях перерахувати кав’ярні та місця продажу цього напою. А зараз на кожному кроці ти можеш не тільки скуштувати каву, а й взяти її з собою.

Система «кава з собою» (coffee-to-go), начебто, придумана в популярній мережі кав’ярень Starbucks. Концепція закладів передбачає, що спеціальні сорти кави привозять з інших країн та обжарюють практично перед покупцями, і згодом варять напій. Ви можете купити кавові зерна, але вдома відтворити каву зі Starbucks ви не здатні. Тому відвідувачам запропонували брати каву з собою для економії часу. За декілька років після винайдення цієї системи кількість покупок «з собою» перевершила кількість кави, випитої у Starbucks. Така система стала популярною, з’явились маленькі кав’ярні, які працювали тільки за принципом «кава з собою».

І тут знову інновації від Starbucks. У мережі розповсюджений продаж брендової продукції – термоси, чашки, канцелярія з логотипом. Покупцям, які стали володарями чашки Starbucks, стали робити знижки: «Купуй каву в чашку та заощаджуй гроші». Відвідувачі стали приносити й власні чашки. І Starbucks дозволив! Ідея випити каву зі своєї тари сподобалась світу. І не тільки через економію. Це ще й допомагає зменшити виробництво одноразового посуду. Тепер є ціла екокультура “Своя Чашка”. Її послідовники закликають використовувати багаторазовий посуд.

«Світ гостро потребує відповідального ставлення до ресурсів, і це можна робити через повсякденні практики. Ми виступаємо за екологічне споживання, демонструємо простоту ”зеленого” способу життя і кожним своїм кроком продукуємо менше відходів. Аби зміни відбулися, варто просто переглянути власні звички:

  • завести багаторазову чашку;
  • брати в неї будь-які напої ”з собою”;
  • надавати перевагу багаторазовому посуду в закладах харчування», – це маніфест екокультури.

Діє ця система і в нашому місті. Купити напій в свою чашку або термос можна:

І цей перелік не є вичерпним, а отже ви теж можете знайти інші подібні заклади та насолодитися кавою зі своєї улюбленої чашки.

 

 

 

 

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять