5dead5c0a425e
Навіщо Маріуполю різдвяний ярмарок

Жодне місто Європи та Північної Америки неможливо уявити без різдвяного ярмарку. Чарівний дух свята з’являється у містах одночасно з новорічними вітринами й дерев’яними будиночками в парках зі скверами, які пахнуть дитинством, казкою та вишуканими прянощами, що додають торговці у свій глінтвейн.

Переходячи від крамниці до крамниці з зігрівальним коктейлем у руці, приємно купувати дрібні подарунки родичам, новорічні ялинкові прикраси в будинок та приємні дрібнички місцевих ремісників.

Традиція проводити ярмарки перед Різдвом з’явилася ще у глухому та похмурому Середньовіччі (ну хоч щось тоді було веселе). У Німеччині та Австрії на головній площі міста збиралися ремісники, торговці їжею та напоями, грала музика, народ жував кренделі з сосисками й танцював під традиційні пісні.

Відтоді мало що змінилося — хіба що тепер щороку модні видання й серйозні ЗМІ роблять огляди різдвяних ярмарків та вибирають найкращі, на які є сенс зазирнути, навіть якщо вам зовсім не по дорозі. Крім автентичних ласощів на кожному європейському або американському ярмарку знайдеться своя родзинка: десь джазові концерти вечорами, на інших неймовірний каток або простір для гри в керлінг. Неодмінний атрибут базарів — феєрверки та ялинка, яка повинна просто вбити наповал кожного, хто її побачить.

У Маріуполі традиція влаштовувати ярмарок з’явилася порівняно недавно. Різдвяному базару важко похвалитися багатовіковими коренями, як у Відні чи Франкфурту. Але усі інші атрибути, що створюють атмосферу свята та різдвяний дух, цілком відповідають новорічним стандартам. Як і належить гідному різдвяному ярмарку, на ній торгують солодощами та місцевими делікатесами, наливають ароматний глінтвейн або смачну каву, а місцеві ремісники приємно дивують своєю майстерністю та креативністю.

Маріупольський ярмарок — це молода, але вкрай необхідна нашому місту й дуже своєчасна традиція. Як ніколи нам потрібно місце, де, незважаючи ні на що, можна зарядити свій індикатор різдвяного настрою на ду-у-уже довгі новорічні свята. Адже, якщо Європа з Америкою скромно починають святкувати Різдво 25-го та закінчують щойно опуститься куля на Таймс-сквер, ми почнемо зі Дня святого Миколая 19 грудня й доберемося до Старого Нового року — свята, яке ніколи не зрозуміє британець або американець. Різдвяний марафон ще потрібно пережити: а як це зробити без глінтвейну з імбирним пряником?

У цьому році, крім традиційних 11 будиночків з усілякою всячиною, на різдвяному ярмарку в Театральному сквері з’явиться льодовий каток, а жителі Лівобережжя отримають власний ярмарок з 6 будиночками у парку Веселка.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять