Обираємо місце для «Нульового кілометру» в Маріуполі
Обираємо місце для «Нульового кілометру» в Маріуполі

 

Вже зовсім скоро в Маріуполі встановлять новенький туристичний об’єкт, який точно дуже сподобається приїжджим і городянам. У нашому місті з’явиться «Нульовий кілометр». Розповідаємо, що це і навіщо воно потрiбно.

Що таке «Нульовий кілометр»

Це дорожня точка відліку, яка є у всіх європейських столицях і великих містах. Говорячи простою мовою, це відстань від місця, де ти стоїш, до різних географічних об’єктів: гір, річок, країн, міст. Пам’ятайте прислів’я: «всі дороги ведуть у Рим»? Це як раз про нульову точку відліку або Золотий мильний камінь в столиці Італії, який заклали ще в античні часи.

І на що це схоже?

Найчастіше нульовий кілометр виглядає як знак на землі або табличка. У деяких містах він позначений статуєю, стелою або важливим історичним об’єктом. Дуже часто нульовий кілометр знаходиться поруч з поштамтом.

Навіщо він нам?

В Україні є поки тільки один «нульовий кілометр» — в Києві на майдані Незалежності. Маріуполь стане другим містом зі своєю точкою відліку. Погодьтеся, це круто.

А знаєте, що ще круто? Ви можете вибрати точку, де з’явиться нове місце-магніт. Влітку Маріуполь вибрав голосуванням на сайті міськради місце для туристичного об’єкта в парку Лукомор’я. Але на громадських слуханнях з’явилася ідея розмістити знак у Будинку Зв’язку — якщо вже є така історична традиція.

Тепер долю нового місця-магніту вибирати нам з вами. Можете проголосувати за Лукомор’є або Будинок Зв’язку до 15 листопада на сайті міськради.

Що ще потрібно знати?

Проект «Нульового кілометру» представив «м.ЕХАБ». Те, як він буде виглядати остаточно, залежить від місця розміщення.

Остаточне голосування за розміщення проводиться серед двох варіантів: Будинок зв’язку (пр. Миру, 85), перед головним входом чи в сквері, або перетин проспектів Будівельників і Миру, біля скверу «Лукомор’є».

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять