Пам’ятник Висоцькому
Пам'ятник Висоцькому

<?xml encoding=”UTF-8″>

Біля будинку Зв’язку розташувався персонаж популярного в СРСР мінісеріалу «Место встречи изменить нельзя» Гліб Жеглов, якого зіграв Володимир Висоцький. У цього пам’ятника незвичайна історія.

Перший пам’ятник Висоцькому біля Будинку зв’язку в Маріуполі встановили в 1998 році — до 60-річчя відомого поета, актора і музиканта. Це був перший пам’ятник Висоцькому в Маріуполі і в Україні. Авторами скульптури стали Юхим Вікторович Харабет і Юрій Іванович Балдін, а Висоцького зобразили в сценічному образі Гамлета, принца данського — однієї з найвідоміших його ролей в театрі на Таганці. 

У 2003 році вирішили замінити стелу Висоцького-Гамлета на скульптуру актора в ролі Гліба Жеглова. Гамлет переїхав на площу Воїнів-Визволителів в оновленому дизайні маріупольськіх скульпторів Володимира та Ігора Жигуліних.

Новий пам’ятник переслідують неприємності з моменту установки. 2-метровий Висоцький з синтетичного компаунда тримав в руці «чорний пістолет», який кілька разів відламувавали. Вирішивши не випробовувати долю, далі пістолет відновлювати не стали. В результаті Жеглов залишився стояти беззбройним. А в 2006 на грудях біля пам’ятника з’явилася тріщина.

Висоцький виступав в Маріуполі лише один єдиний раз в 1973 році — в ДК Іскрі. До речі, той самий шкіряний плащ Гліба Жеглова зі зйомок серіалу, знайшли нещодавно в Маріуполі і передали в музей.
 

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять