default
Подієвий туризм: за чим приїжджали туристи у Маріуполь в 2021 році

2021 був насиченим для Маріуполя на яскраві фестивалі та значущі події  для туристів, відкриття нових локації для відпочинку і розваг, а головне – втілення цiкавих культурних проєктів.

Поки місто готується до нового туристичного сезону, пропонуємо згадати разом, які події подарував 2021 рік для жителів та гостей міста. Ділимось підсумками 2021 року міста Марії.

 Маріуполь – Велика Культурна столиця України 2021. 

У 2021 році Маріуполь вперше в Україні реалізував статус “Великої культурної столиці”, одержав перемогу у програмі Українського культурного фонду. Завдяки цьому проєкту про місто Марії почула вся Україна.

Фото – Євген Сосновський

 11 масштабних культурно-мистецьких, розважальних подій серед яких: “Ніч музеїв”, “Дорога додому”, MRPL City Fest, POST мост, Mariupol Classic, Марафон міжнародних резиденцій та iStage, Mariupol Open Book,  Goby Fest,  Generation House та Скульптурний проєкт “Простір мрій”.

“Велика культурна столиця” – одне з найбільших культурних досягнень міста Маріуполь у 2021 році.

MRPL City Fest

Наймасштабнішим фестивалем Азовського узбережжя незмінно залишається MRPL City Fest.

Три шалених дні фестивалю. три сцени  та 50 артистів серед яких такі зірки, як Jerry Heil, Макс Барських, Артем Пивоваров, Alyona Alyona, CREAM CODA, Ляпіс, Мумій Троль, MONATIK, Maruv, NILETTO, Noize MC , Ivan Dorn, який навіть присвятив місту особисті вірші про Маріуполь, та багато інших виконавців.

Цьогоріч фестиваль зібрав рекордні 45 тисяч відвідувачів! Більше половини глядачів – це гості  з усіх куточків України: Київ, Харків, Дніпр, Запоріжжя, Львів, та навіть гості з-за кордону. 450 гостей проживали у наметовому містечку на території фесту.

Можна впевнено сказати, що Маріуполь – гостинне та безпечне місто, яке з великою радістю готове приймати туристів і не тільки на літні фестивалі.

 

ГогольFest.

Вже втретє у Маріуполі пройшов фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest.

Більш ніж 70 музикальних, освітніх, театральних подій та близько 5 тисяч гостей з усієї країни долучились до StartUp Гогольfest 2021. Нові формати фестивалю винайдені для того, щоб якомога більше глядачів могли побачити та долучитися до сучасного мистецтва.

“Дорога додому”.

Унікальною подією фестиваля ГогольFest став  site-specific проект “Дорога додому” режисера Владислава Троїцького. Ця гранд-подія відбулась в рамках ініциатив “Диалог мовою мистецтва” за підтримки Українського культурного фонду та вимагала багато зусиль і від команди ГОГОЛЬFEST, і від Маріуполя. Учасниками перформансу стали тисячі глядачів в офлайні та онлайн.  

Саме завдяки цьому проекту головною ідею заходу стала ідея допомогти знайти шлях додому українцям, які опинилися на окупованій території і таким чином запросити мешканців ОРДЛО додому в Україну.

Також під час спец-події художники Дмитро Костюминський та Олексій Нужний створили 14- метрову металеву інсталяцію “Дерево життя”.

Ця інсталяція стала новим магнітом, розширюючим кордони Маріуполя та новою стелою на межі в’їзду до міста.

 

“Ніч музеїв” 

Перший проєкт, реалізований в рамках програми “Маріуполь – Велика Культурна Столиця України 2021”. Для нашого міста це була подія з ефектом “ВАУ”, яка викликала безліч позитивних емоцій, шок та захват! Впродовж дня до пізньої ночі всі музейні установи міста безкоштовно відчинили двері для відвідувачів, а вулиця Георгіївська стала фестивально-музейною.

Черги, щоб подивитись  унікальні експонати з провідних музейних установ України: скіфське золото з Інституту археології НАН України, оригінали робіт Архипа Куїнджі, картини Марії Примаченко, твори народного мистецтва ХХ століття та рукописний “Кобзар” румейською мовою.

Вперше маріупольські музеї отримали діджиталізовані експонати та ефектну тематичну ілюмінацію.

Спойлер – цей успішний фестиваль знову очікуємо у Маріуполі в травні 2022 року.

Mariupol Open Book.

У вересні Маріуполь поринув у море книжок. Фестиваль провели в рамках проекту “Маріуполь. Велика Культурна Столиця 2021”.

І це не тільки про книжки. Більш 90 літературних подій, учасниками яких стали автори,  блогери, журналісти, письменники, ілюстратори та видавництва.

Презентації, майстер-класи, концерти, виступи, читання, казкотерапія для дітей, показ відеопроекту, книжковий ярмарок та багато-багато книжок.

Цьогоріч у липні з нетерпінням чекаємо на Mariupol Open book 2022.

 

День Незалежності України.

 30-ту річницю Незалежності Маріуполь, як символ миру та єдності Донеччини, відсвяткував масштабно та незабутньо.

600 учасників об’єднались у флешмобі на площі Свободи.

Театралізовані виступи, концертна програма,  стилізовані до свята фотозони, маріупольський ярмарок з національними смаколиками, майстер-класи з народних творчості та ремесла.

Вдсвяткували найважливіше свято улюбленої країни разом з популярними українськими виконавцями. Колоритний дует “Скриня”, веселі Endorphins, запальні та яскраві TVORCHI, драйвовий KADNAY, неймовірний PIANOБОЙ та хедлайнери вечора – легендарні Друга Ріка.

Сміливо можна сказати, що свято пройшло з великим розмахом, гучно та урочисто.

День міста.

Головне свято міста маріупольці традиційно святкують у вересні. До свого 243- го Дня народження Маріуполь отримав реконструйований Ювілейний парк ім. Гурова. Тут масштабно святкували Мега Йорти.

 

Другий подарунок – оновлена частина прогулянкового пірсу . На цій локації два дні фестивалив Goby Fest.

Тут же відкрили  інсталяцію “Звуки міста” та встановили дзеркальний куб.

Ввечері на площі Мира та Свободи відбувся грандіозний концерт на честь свята, зірками якого стали Володимир Дантес, Один в каное та легендарні Бумбокс.

А по завершенні свята містяни та гості міста могли помилуватися неймовірно гарним фейерверком.

День міста Марії  став феєричною подією цього року!

 

Мега Йорти.

Окремою подією стало Велике грецьке свято Мега Йорти, яке відбувається у Приазов’ї раз на два роки.

Історія, культура та традиції  греків Приазов’я, тематичні майстер-класи, театралізовані вистави, пісні  урумською та румейською та звичайно ж, традиційні смаколики: шмуш, чебуреки та хурубе.

Та найцікавішою частиною свята стала урочиста хода у якій прийняли участь 90 громад в тематичних костюмах граціозних німф, мужніх спартанців та богів Олімпу.

Через два роки Мега Йорти прийматиме Мангушська громада.


Наповнення новими смислами руїн синагоги

Стіни зруйнованої синагоги цьогоріч отримали насичене культурне життя.

Фестивальна “Ніч музеїв”, концерти класичної музики фестивалю  “Mariupol Classic”, прем’єрний показ спектаклю “Тіні забутих предків”.

Сакральним смислом наповнили синагогу до 80-тих роковин трагедії на Агробазі.

Спільний проєкт міста та єврейської громади Маріуполя – створення пам’ятних інсталяцій та інформаційних банерів для вшанування пам’яті невинних жертв трагедії.

Наповнення новими смислами громадських просторів Маріуполя – одна із задач команди m.EHUB на 2022 рік.

 

Маріуполь – Кращий туристичний центр Приазов’я.

За розвитком культурного туризму Приазов’я Маріуполь зайняв перше місце. Висновок зроблено експертами Асоціації  гостинності у рамках проекту при підтримці Українського культурного фонду. Серед подієвих магнітів – фестивалі ГОГОЛЬFEST, MRPL.CITY.FEST, Mariupol Classic.

Оновлювані простори, реконструкції, цікаві проєкти та події – все це відкриває туристичний потенціал міста для всієї України.

 

Фото на головній – Олексій Генералов

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять