Портова Свято-Миколаївська церква
Портова Свято-Миколаївська церква

У 1998 році в Приморському районі міста Маріуполя утворилася православна громада на чолі з кліриком Миколо-Преображенського храму мікрорайону Черьомушки протоієреєм Миколою Устименком. Їх об’єднала ідея побудувати в порту храм (замість знесеного в роки радянської влади) на честь святителя Миколая Чудотворця, покровителя подорожуючих та мореплавців.

Міська влада виділила під храм ділянку землі у Приморському парку. На місці будівництва встановили вагончик та переобладнали його під храм. По неділях та святкових днях у ньому відбувалися богослужіння.

Маріуполь туристичне місто • Портова Свято-Миколаївська церква
Фотограф: Мирослав Кобилянський.

У січні 2000 року будівництво храму очолив благочинний маріупольського округу протоієрей Миколай Марковський. Інститутом “Марупольгромадянпроект” (архітектор Єрьоменко В.А.) було розроблено проектну документацію. Фінансували будівництво великі підприємства міста: морський торговельний порт, судноремонтний завод, металургійний комбінат ім. Ілліча”, а також приватні підприємства, благодійники та мешканці міста.

Маріуполь туристичне місто • Портова Свято-Миколаївська церква
Фотограф: Мирослав Кобилянський

До початку грудня 2001 року будівництво храму було завершено і 4 грудня 2001 року відбулося його освячення, яке здійснив предстоятель УПЦ МП блаженніший Володимир митрополит Київський та всієї України.

Настоятелем храму був призначений протоієрей Володимир Марковський.

При храмі діє дитяча недільна школа, а також група дитячих церковних співів, яку веде регент храму матінка Марина Марковська.

Храм відкрито щодня з 7.00 до 18.00 (або до закінчення вечірнього Богослужіння).

Маріуполь туристичне місто • Портова Свято-Миколаївська церква
Фотограф: Мирослав Кобилянський

 

Престольне свято:

Храм освячено на честь свята Перенесення мощів святого Миколая Чудотворця зі Світ Лікійських до міста Барі. Престольне свято – 9/22 травня.

Місто Маріуполь, Приморський район, проспект Нахімова, 37-А,

Міський тел. (0629) 37-57-14

Орієнтир розташування : Приморський парк

Дістатися можна на міському транспорті тролейбусами під номерами 2 та 13 й на автобусі під номером 8А.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять