Скульптура «Сталевар»
Скульптура «Сталевар»

 

Скульптура «Сталевар» — той самий легендарний сталевар, який зустрічає всіх приїжджих на в’їзді в місто з боку Волновахи і вже без малого 40 років міцно асоціюється з Маріуполем.

Візитну картку міста придумав не маріупольці. Статую замовили в Художній Фонд СРСР в 1969 році: авторами стали скульптор Бероєв і архітектор Юркевич, а відлили сталевара з алюмінію на Експериментальному скульптурно-виробничому комбінаті Московського відділення Художнього фонду. Відкриття хотіли приурочити до дня Металургів.

14-метровий монумент в Кальміуському районі символізує індустріальну міць міста. Спочатку його планували оточити парою пілонів з чайками, але замість цього поруч зі сталеваром з’явилася стела з назвою міста.

Останнім часом символ Маріуполя часто стає об’єктом тематичних арт-інсталяцій. Сталевара вже одягали до свят в вишиванку і утеплювали шарфом з приазовських візерунком.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять