Cайт працює в тестовому режимі.
Собор Архістратига Божого Михаїла на Лівобережжі
Собор Архістратига Божого Михаїла на Лівобережжі

З оглядового майданчика Собора Архістратига Божого Михаїла відкриваються панорамні краєвиди на Азовське море, зелені пагорби і прибережні селища Лівобережжя. Це місце приваблює до себе не тільки віруючих, але і всіх гостей міста. Нещодавно храм навіть був номінований на звання одного з семи чудес приморського міста.

Перший камінь для майбутнього Свято-Михайлівського собору заклали в 1995 році. Через два роки, в 1997 році, був побудований світлий і просторий шестиглавий храм, який може вмістити від двохсот до тисячі прихожан.

Головною святинею Свято-Михайлівського собору є список ікони Божої Матері «Живоносне джерело», написаний на початку XIX століття. Під час Другої світової війни, коли знищувались храми, ікона зберігалася у прихожан. Після важкого періоду гонінь і смут образ Божої Матері відреставрували і знову повернули до церкви. Щоп’ятниці та неділі перед цією іконою служать водосвятний молебень.

Зараз на території храму будується адміністративна будівля, де буде недільна школа, приміщення для хрещення дітей і трапезна для нужденних.

Поруч з храмом споруджено пам’ятник Митрополиту Ігнатію Маріупольському – небесному покровителю міста. Відповідно до історії, митрополит Готфейській та Кафайській Ігнатій очолював міграцію православних греків з Криму до Приазов’я.

Рекомендуємо також: