photo_2021-03-02_18-26-30
Така різноманітна маріупольська "сталінка"

На проспекті Миру зібрана, мабуть, найбільша “колекція” будинків у стилі сталінського ампіру. Величні та монументальні, вони приваблюють своєю красою і сьогодні. Одна з таких “сталінок” зібрала біля себе багато цікавинок.

Гуляючи історичною частиною проспекту Миру, неможливо не звернути увагу на реконструйовані будинки, які на цій вулиці з’являлись переважно у 50-х роках минулого сторіччя. Перші поверхи цих монументальних будівель відводили для комерційних цілей.

На перехресті пр.Миру та вул. Грецької знаходяться одразу кілька цікавих історичних об’єктів. Перший – це маєток адвоката Іллі Юр’єва, зведений на межі ХІХ-ХХ століть. Другий – це побудована у 1905 році будівля банку, у якому свої фінансові питання вирішували дореволюційні металургійні заводи “Нікополь” та “Руський Провіданс”.

І герой нашої статті – будинок під номером 43. Чим він нас підкорив і які цікаві локації тут можна відвідати?:)

“Найважливіша невідома людина”

У Маріуполі знаходяться три мурали харківського художника Гамлета Зіньковського. В арці дома 43 знаходиться мурал під назвою “Найважливіша невідома людина”. І хоча Гамлет малює переважно у чорно-білих та сірих тонах, це графіті відрізняється кольором. Створений у 2015 році, він і сьогодні привертає увагу любителів монументального мистецтва.

Слід Харлампіївського собору

Харлампіївський собор прикрашав собою наше місто з 1845 по 1938 рік. У 30-ті роки, як і всі дореволюційні храми та церкви, його було підірвано через антирелігійну кампанію. І сьогодні ми можемо побачити та доторкнутися до маленького фрагменту від фундаменту цього величного собору. Кажуть, що біля цього фрагменту можна загадати бажання про здоров’я близьких, адже молитви до Святого Харлампія допомогли грекам з Криму дібратися до Приазов’я. І тому саме на честь цього святого і був побудований найбільший та головний собор дореволюційного міста Марії.

Музей колекціонера антикваріату 

Маріуполець В’ячеслав Долженко майже усе своє життя збирає предмети, які зберігають у собі історію. У його приватному музеї можна “зустріти” і кам’яну бабу, і австрійське піаніно 1850-го року, і старовинні рами від дзеркал, також предмети періоду окупації Маріуполя під час Другої світової війни. Чоловік каже, що деякі речі самі “знаходять” його.

Цікава фотозона

Восени, влітку та навесні дім “утопає” в зелені виноградних листочків, створюючи гарний, соковитий та природний фон. Фотографії у цій локації виходять завжди вдалі. А кований паркан навколо входу в музей вносить свій вдалий “внесок” у фото-композицію. Так, навіть, і не здогадаєшся, де було зроблено фото.

Премила кав’ярня 

Відвідавши усі цікавинки, про які ми розповіли вище, гарно було б зігрітися гарячою кавою, скуштувати смачний обід та затишно провести час із родиною або друзями. На першому поверсі цього будинку вже багато років знаходиться кав’ярня “Щастя”. Маріупольці полюбляють цей заклад за дуже затишну атмосферу. У “Щасті” особливий настрій дарують репродукції картин відомої сучасної української художниці Євгенії Гапчинської.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять