____ (1)
Туристичний трикутник Маріуполя: запрошуємо на прогулянку

Дізнатися, який він – туристичний Маріуполь, можливо, рушивши маршрутом, що складає візуальний  трикутник. Це прогулянка на три години  центральною частиною міста Марії через найцікавіші оновлені простори та історичні пам’ятки.

Розпочинається знайомство з містом з культурно-туристичного центру “Вежа”, прямує через Театральний сквер, історичними вуличками спускається до Міського саду, зустрічається з морем на Пірсі, далі сходами піднімається вгору до Алеї “Якір”. Через бульвар Хмельницького з’єднується з площею Свободи та закінчується абсолютною прямою вздовж проспектом Миру до початкової точки.

Метою створення Туристичного трикутника є розвиток туристичної галузі Маріуполя. Завдяки програмі реконструкції міста, оновлені простори стануть ще більш привабливими для туристів зі всієї України.

Маріуполь стрімко змінюється і більша частина Туристичного трикутника вже реконструйована, але деякі об’єкти ще знаходяться у стадії проєктування та реконструкції. Тож, радимо вже зараз пройтись маршрутом, щоб закарбувати Маріуполь “ДО” та “ПІСЛЯ”

Культурно-туристичний центр “Вежа”

Одна з видатних історичних архітектурних пам’яток та головний туристичний об’єкт міста Марії стає відправною точкою Туристичного трикутника.

Стару водонапірну вежу, яка довгий час була зачинена для відвідування, було відреставровано у 2018 році.


Завдяки реставрації “Вежа” отримала своє нове життя у якості сучасного культурно – туристичного центру, зберігши свою архітектурну цінність.

 

Історичне серце Маріуполя – Театральний сквер –  було оновлено до 240-річчя міста.

Зелений куточок у самому центрі міста перетворився на привітний простір, в якому передбачені комфортні тематичні зони для дітей, молоді, сімейних пар та людей поважного віку.

Центральна фігура скверу – пішохідний музичний фонтан, аналог фонтану з лондонського Скай Ґардену.

Наступним пунктом Туристичного трикутника є “Порт Культур”


Повне відтворення напівзруйнованої внаслідок збройного протистояння у 2014 році будівлі міського управління міліції планується до 2025 року.

Збереження цієї споруди дуже важливе, як пам’ять про значущі події в історії Маріуполя. Відреконструйована будівля стане мультифункціональним культурним центром “Порт Культур” з оновленою філософією та наративом.

З “Порту Культур” туристичний маршрут продовжуватиметься вулицею Нільсена, яку у 2024 році планують зробити пішохідною. Вона веде до Міського саду вздовж історичних будиночків, серед которих варто звернути увагу на будинки авторства архітектора Нільсена.

Міський сад


Завдяки реконструкції, запланованій на 2025 рік, найстаріший в місті парк перетвориться на сучасний простір для усіх видів відпочинку.
Парковий простір буде поділено на зони: спортивну, активну та зону відпочинку. Амфітеатр, сучасні оглядові майданчики та оновлений фонтан – завдяки сучасній трансформації парку зберігається історична пам’ятка міста.

З Міського саду маршрут Туристичного трикутника прокладений до Центральної набережної

Саме сучасна приморська набережна надасть можливість туристам проводити якомога більше часу біля моря – одного з найважливіших туристичних магнітів Маріуполя. Вже зараз оновлений пірс став найпопулярнішим місцем для прогулянок біля моря.


Нагадаємо, у минулому році  переможець Міжнародного архітектурного конкурсу ідей для Центрального берега SBM Studio представив проєкт, який передбачає створення сучасної приморської набережної з розвиненою розважальною інфраструктурою, променадними шляхами, затишними зонами відпочинку та активного спортивного дозвілля.

Магнітами набережної стануть  морський вокзал з конференц залою та оглядовими майданчиками «Маяк», причали, пірси та ферма мідій.

 

З оновленої набережної, реконструйованими сходами маршрут Туристичного трикутника пролягає до Алеї ”Якір”.

Відкритий простір Приморського парку піддасться реставрації у 2022 році. Алея “Якір”, як один з головних символів Маріуполя, буде наповнена новим змістом і стане місцем тяжіння для жителів міста та туристів.


Значущими елементами на алеї “Якір” стануть колесо огляду та реновація міської телевізійної вежі, яка перетвориться на світловий арт – об’єкт,  оснащений інтерактивним підсвічуванням із лазерним променем над морем, що вказує дорогу до Маріуполя та України.

 

З алеї маршрут веде до бульвару Хмельницького, який перетвориться на мультифункціональний відкритий простір


Не дивлячись на те, що бульвар знаходиться у спальному районі міста, вже у 2023 році планується надати йому особливої привабливості за рахунок повної реконструкції.


Сучасне озеленення та створення унікальних квіткових та чагарникових композицій, тематичні зони з арт – інсталяціями, сучасні ігрові комплекси та зона для активного відпочинку – все це наповнить бульвар Хмельницького новими смислами.

Завершити прогулянку туристичним трикутником пропонується на Площі Миру та Свободи


Одна з визначних локацій міста Марії була реставрована у 2020. Перший громадський простір, що існує в реальному та діджитал форматах.

По периметру площі розташовано 25 голубів Миру, що символізують усі області України та Крим і транслюють лазерне шоу .
За QR-кодом можна побачити головні туристичні об’єкти кожного регіону, а у спеціальному додатку створити власну проєкцію дельфіна та випустити його на площу.

Кожний елемент площі – від муралів до арт-об’єктів та діджитал контенту підкреслює концепцію Свободи, проводить спостерігача через події в Україні та Донбасі, від втрати та протистояння до миру та свободи.


Сучасне озеленення простору, найдовший в Україні арочний фонтан, пам’ятники, які присвячено вшануванню пам’яті подій, що тривають в країні з 2014 року, велика трибуна для відпочинку та комфортний  безпечний дитячий простір – все це вже стало магнітом як для жителів міста, так і для туристів.

Розширити туристичний трикутник можна також, завітавши до реконструйованого парку “Ювілейний” імені Гурова

Ювілейний парк ім. Гурова зробив перший крок у своєму масштабному перетворенні у 2021 році. Тепер це місце для затишних прогулянок «живим» лісом, для дитячих розваг на сучасних майданчиках, для сімейних прогулянок сучасними алеями біля унікальних фонтанів та медитації у “Просторі мрій”.


Бульварна частина парку вже відреставрована, а на черзі ще реконструкція набережної частини та реалізація спортивного кластера, моста та очищення річки.


Оновлені простори, реконструкції об’єктів, реставрації історичних пам’яток та улаштування зелених, затишних та багатофункціональних куточків – все це збереже історичну цінність міста та надасть особливої привабливості для туристів і комфорт для жителів міста.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять