#ТутВарто дружити містами | Дніпро
#ТутВарто дружити містами | Дніпро

Темою сьогоднішнього нашого матеріалу є Дніпро, “космічна столиця” України та місто з найдовшою у Європі набережною, та, звісно, наш прекрасний Маріуполь. Обидва міста України є промисловими центрами, тут розвинута чорна металургія, машинобудівництво, ливарні цехи. Але спільним є не тільки це…

Image for post

Офіційна дата заснування міста Дніпро — 1776 рік, з 1778 року населеним пунктом отримано статус міста. Заснування його пов’язують з подорожжю Катерини II, вона навіть поклала першу цеглу у будівництво Преображенського собору. В ті роки місто отримало назву “Катеринослав”. Маріуполь офіційно засновано у 1778 році, і масове заселення міста православними греками, також пов’язане с історичною постаттю Катерини II. Саме вона підписала наказ про переселення греків з Криму до міста Марії, тобто Маріуполя.

Image for post

Водні пейзажі

Image for post

Фото low-cost

Дніпро розміщуються на річці з однойменною назвою. Ріка Дніпро найдовша в Україні та посідає четверте місце у Європі. У часи Київської Русі ця ріка мала назву Славутич, а древні греки називали її Борисфеном. Своєю красою Дніпро надихав Тараса Шевченка, Архипа Куїнджі, Миколу Гоголя та багатьох інших представників мистецтва.

Маріуполь туристичне місто • #ТутВарто дружити містами | Дніпро

Дніпровське водосховище

Наше місто прикрашене другим за величиною українським морем — Азовським. Маріуполь — найбільше місто на березі Азовського моря, в гирлі річок Кальміус та Кальчик. А завітавши до приміських селищ, можна побачити наші водосховища.

Image for post

Водосховище у Павлополі

Загадкові будинки

Image for post

Будинок Вюрглера у Дніпрі

У Дніпрі є загадковий дім Вюрглера або “будинок з жабами”, як його називають місцеві. Маєток, зведений у 1912 році, у стилі еклектики та модерну. Належав бельгійському промисловцю Емілю Вюрглеру, якого вважали чорнокнижником. Огорожу будинку “охороняють” п’ятеро жаб, а царівна-лягушка прикрашає фонтан на маєтковій території. У 80-ті роки жаб хотіли прибрати з огорожі, але місцеві прийняли рішення залишити фігурки на місці, до речі вони чудово збереглися і до нашого часу, а ось будинок повністю “змінив” свій вигляд.

Image for post

Фото сайту dp.vgorode.ua

У Маріуполі, мабуть, всі місцеві знають про перший будинок головного місцевого архітектора Нільсена або “дім з левами”. Архітектор побудував цей дім для себе понад 100 років тому, але пізніше продав цю споруду козачому офіцеру. Будинок прикрашає “маскарон” з левом. У 30-тих роках у цьому домі мешкав директор металургійного заводу “Азовсталь” Яків Гугель. Пізніше його було репресовано. А дім було поділено на квартири для декількох родин.

Кам’яні баби

У колекцію Дніпровського історичного музею входять древні кам’яні статуї або, по-народному, “кам’яні баби”. Це одна з самих великих колекцій в Україні — 80 статуй, до яких належать не тільки 67 половецьких, але й антропоморфні стели епохи енеоліту (III тисячоріччя до н.е.), Наталівські та Керносівські статуї, скіфські статуї VI–IV віків до н.е.

Image for post

Вражаюча колекція у Дніпрі

У нашому місті зберігаються представники половецьких кам’яних баб — пам’ятками сакрального половецького мистецтва IX-XIII віків. Розміщені вони біля Краєзнавчого музею Маріуполя. До того ж в 45 км від Маріуполя знаходиться заповідник “Кам’яні могили”, який вважають одним з найстарших пам’ятників культури історії людства, йому більше ніж12 млн років.

Image for post

“Маріупольська трійця”

Image for post

“Кам’яні могили”

Цікаві фонтани

Image for post

“Білий лебідь” у Дніпрі

Одним з найголовніших прикрас дніпровської набережної є світломузичний фонтан “Білий лебідь”, який встановлений прямо посеред Дніпра. Офіційне відкриття фонтану відбулося у 2005 році. Його унікальність полягає у конструкції, яка плаває та змінює напрямок струменів у формі абстрактних фігур. Також він “обертається” та “махає крилами”. Загальна висота фонтану — 50 метрів.

У Маріуполі є декілька унікальних фонтанів: пішохідний фонтан у Театральному сквері, світлодинамічний пішохідний фонтан біля Лівоберіжного “Мультіцентра”. Надзвичайно очікуємо на відкриття пішохідного аркового фонтану на території відновленої площі Свободи. Довжина фонтану — 36 метрів, це один з найдовших пішохідних аркових фонтанів світу.

Image for post

Арочний фонтан Маріуполя

Image for post

Пішохідний фонтан у Театральному сквері

Дякуємо туристично-інформаційному центру м. Дніпро за допомогу в підготовці матеріалу.

Туристично-інформаційний центр м. Дніпро в Facebook

Маріуполь-туристичне місто у Facebook.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять