5f1ef46d0b0b1
#ТутВарто дружити містами | Славутич


Сьогодні ми знайомимось із затишним містом Славутич та трохи розказуємо про Маріуполь. Наші міста такі різні, але ми знайшли і спільні риси.

Цього року міста Маріуполь та Славутич обрані культурними столицями України в рамках конкурсу Українського культурного фонду. Маріуполь презентував проєкт культурно-мистецьких ініціатив «Діалог мовою мистецтва». А Славутич — «Славутич: ось [to be] країна!».

“Славутич” Фото: Туристично-інформаційний центр Славутича

Початок історії

Славутич — молоде українське місто, його засновано у 1987 році. Маріуполь офіційно розпочав свою історію у 1778 році.

Лозунги

Фото Славутицької міської ради

“Славутич — місто нових ідей”. Свій лозунг місто обрало через молодий вік Славутича та бажання надати мешканцям міста ще більше мотивації. Лозунг втілює бажання до розвитку, пошуку нових можливостей та ідей. Місто вже втілює ці слова в життя своїми діями і прагне стати платформою для реалізації ідей та ініціатив. Тому в логотипі присутній і зелений паросток, і рух, стрілка вгору, які розміщені наче на долоні — це символ турботи. Буква «І» означає інтелект, ідеї, інновації, ініціативи, ІТ.

Image for post

Лозунг Маріуполя“Маріуполь. Вартий твоєї уваги”. Ключове слово «варто» ми використовуємо також в загальноміському хештегу #ТутВарто, який носить відтінок дружньої поради. Проєкт бренду “Маріуполь. Вартий твоєї уваги” знайшов велику підтримку серед маріупольців у соціальних мережах, адже наше місто постійно змінюється та розвивається, це помічають не тільки місцеві, але й гості міста.

Спецміста

Місто Славутич будувалося спеціально для персоналу Чорнобильської АЕС одразу після аварії, тому і зараз більшість його мешканців пов’язані атомною сферою. У 1987 році місто будували майже усім Радянським Союзом — 8 республік брали участь у зведені нового міста посеред лісу. Кожна країна відповідала за проєкт окремого кварталу, а робітники ЧАЕС приїжджали сюди зі своїми будматеріалами.

 

Image for post

Будівництво Славутича

У Маріуполі два райони будувалися спеціально для робітників металургійних “гігантів” — заводів “Азовсталь” та “Ілліча”. Кальміуський район організовувався у 1920 році з “робочих” селищ навколо сучасного Металургійного комбінату ім.Ілліча.

Image for post

Вид на Лівий берег. Фото oldmariupol

З 1927 року Кальміуський офіційно включено до меж міста, і з усіх чотирьох районів Маріуполя, він, мабуть, самий індустріальний. Лівобережний район у багатьох мешканців асоціюється з металургійним комбінатом “Азовсталь”.

Будуватися ця частина нашого міста почалася у 1930-х роках, й історично саме тут мешкала більшість співробітників цього комбінату.

Мультикультуралізм

У Славутичі можна подорожувати різними кварталами — Київський, Чернігівський, Печерський, Добринінський, Бєлгородський, Московський, Невський, Тбіліський, Бакинський, Єреванський, Талліннський, Вільнюський та Ризький, і кожен з них по-своєму особливий та втілює відповідні риси. У проєкти будинків Тбіліського кварталу, наприклад, закладені веранди з мангалами.

Маріуполь — багатонаціональне місто. Тут проживають приблизно 120 національностей: українці — 48,7%; росіяни — 44,4%; греки — 4,3%; білоруси — 0,76%; вірмени — 0,24%; євреї — 0,23%; болгари — 0,22%; татари — 0,13%; молдавани — 0,13%; грузини — 0,12%; цигани — 0,12%; азербайджанці — 0,11%; німці та поляки по 0,10%. Національні громади вплинули не тільки на архітектуру міста, але на його традиції, свята, культуру, історію, релігію. А наше місто — є яскравим зразком толерантної та багатонаціональної України.Image for post

Відкриття Грецької площі в Маріуполі, фото міської ради

Зелене місто

Image for post

Фото anga.ua

Славутич — це місто посеред лісу і ліс посеред міста. Рослинність тут перевищує норму зелених насаджень аж в 4 рази: сосни, каштани, клени, ялини, верба — далеко не весь перелік славутицької флори. Центральна вулиця міста з обох боків засаджена соснами.

В перші сто років існування Маріуполя в місті не приділяли особливої уваги зеленим насадженням. Все змінилося у 1902 році, під керівництвом фахового садівника та агронома Георгія Псалті в місті висаджено близько 1100 декоративних дерев. А з 1911 року міська дума прийняла наказ, який зобов’язував домовласників за власні кошти проводити насадження дерев на своїх дільницях. Сьогодні місто нараховує близько 10 парків та скверів. На маріупольських вулицях можна побачити туї, каштани, берези, сосни, липи та багато інших видів світу рослин.

Культурний концентрат

Обидва наших міста щороку радують своїх містян яскравими, творчими та креативними фестивалями. У Славутичі вже традиційними стали Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86», GoldenFest, який зібрав громадян елегантного віку. Також у 2019-му тут відкрито арт-резиденцію для митців. А відомий стріт-художник — TakerOne створив у місті мурал світового рівня: так у Славутичі оселився «Лис Семен”.

Фото з instagram Міської ради Славутича

В Маріуполі традиційно проводять драйвовий MRPL City fest, Startup ГогольFest, фестиваль класичної музики Mariupol Classic, фестиваль фарб Холі, фестиваль азовської рибки Goby Fest та книжковий фестиваль Open Book. До того ж в Маріуполі масштабно святкується не тільки День міста та Новорічні свята, але й День Європи, Масляна, День Франції, День Молоді та багато інших.

Також у Маріуполі працює Платформа “ТЮ” — культурний центр, для якого низова культура, інноваційні ідеї, права та свободи людини, а також сучасне мистецтво є цінностями, що домінують. На базі платформи проходять кінопоказі, лекції, арт-зустрічі. Крім того, у місті знаходиться єдина в Україні камерна філармонія.

Спортивне життя

У Славутичі функціонують п’ять фізкультурно-оздоровчих комплексів із різними видами спорту, у тому числі олімпійськими, відкритий тенісний корт, два міських басейни. Майже кожен квартал міста має власний спортивний майданчик, а у міському парку є скейтпарк, тут також можна пограти в волейбол, настільний теніс або у зростові шахи.

Фото Славутицької Міської ради

Маріуполь не стоїть на місці та постійно розвиває спортивну інфраструктуру міста. У нашому місті розташований один з найбільших критих стадіонів країни — СК “Іллічівець”. Зараз триває реконструкція плавбасейну, який у майбутньому стане найбільшим басейном Східної Україні, будується льодова арена.

Популяризацією спорту та здорового способу життя займається комунальне підприємство Маріупольської міської ради — M.Sport.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу Туристично-інформаційному центру м. Славутич та Виконавчому комітету Славутицької міської ради.

Туристично-інформаційний центр Славутича у Facebook

Славутицька міська рада у Facebook

Маріуполь — туристичне місто у Facebook

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять