183692746_5369020546501538_551577935156794091_n
У Маріуполі відкриють експозицію українського етнічного вбрання

Маріуполь, разом з усією Україною, святкує 15-й  День вишиванки – найважливішого елементу українського національного одягу. Це свято зберігає споконвічні народні традиції, культуру та історію нашої нації. 

У Маріуполі  створюють унікальну експозицію українського етнічного жіночого вбрання та предметів козацького побуту. Наразі тривають роботи з облаштування приміщення у притворі майбутнього Кафедрального Собору ПЦУ Храма Св. Петра Могили. Разом з тим – збираються експонати.  І це – дуже важливий процес з виховання духовної та національної ідентифікації населення нашого міста.

В експозиції народного українського вбрання на сьогодняшній день знаходяться 2 строї. Один – приклад вбрання, яке носили 100 років тому на Сході України. Другий строй – це приклад весільного одягу з Полтавщини.
Окрім цих  строїв плануємо зібрати ще 5 або 7. Спочатку проводиться історичний аналіз, після чого строї відшивають. До кінця червня плануємо відкрити експозицію в повному об’ємі. Ми змінюємо парадигму Храму, першими в Україні вносимо контент освітницький. Храм має не тільки духовну парадигму – люди також можуть приходити навчатися та розвиватися“, –  розповідає один з волонтерів Храму Св. Петра Могили Кирило Долімбаєв.
Тривають роботи і у самому Храмі, і в приміщеннях Школи бандури та українського живопису, яка діє на базі Храму з січня 2021 року.  Проводяться заняття з бандури (займатися там можуть як діти, так і дорослі), живопису, писинкарства, етнокурси, вишивка, курси з італійської та англійської мов.
Також планується виставка предметів козацького побуту та старовинних українських музичних інструментів.
Майстер-бандурист із Києва Руслан Солоненко не тільки робить бандури “з нуля”, але й сам навчає дітей та дорослих.
У школі можна побачити картини української майстрині Галини Назаренко, яка подарувала Храму оригінальну роботу та працює над ескізами для плитки, яку розмістять у будівлі.
Наприклад, 30 травня о 13:00 в школі бандури та українського мистецтва ім.Василя Сліпака на базі ПЦУ Храма Св. Петра Могили та Собору Успіння Пресв. Богородиці відбудеться презентація поетичної збірки Валерії Карпіленко “Квіти і зброя”.

Громадська бібліотека названа на честь відомого українського поета Василя Стуса, зараз у ній нараховується близько 3500 книжок, які до Храму надіслали люди з усієї України. Там можна знайти все – як художню літературу, так і історичні книги або нон-фікш. Її відкриття заплановане на кінець травня.

У планах волонтерів та активних парафіян ще стоїть організація культурних заходів, відкриття спортивних секцій на базі Храму, які створять гармонійну компеляцію із духовним розвитком, любов’ю до України та підвищенням національної свідомості у містян та гостей Маріуполя.

Нагадаємо, що Храм Св. Петра Могили є унікальним не лише для міського рівня, він увійшов до “Книги рекордів України” як єдиний храм у світі, що повністю розписаний петриківкою!

Загальна площа розпису складає 500 погонних метрів, роботи тривали майже три місяці, а виконала його львівська майстриня Ольга Черьомушкіна. Біля храму встановлена триметрова скульптура архангела Михаїла – оберіг не тільки для Маріуполя і Донецької області, а й усієї України. Автором та ковалем є Андрій Хорт. У вересні 2020 року храм та статую освятив Митрополит Київський та всія України – Епіфаній.

Кожен мешканець може зробити свій внесок до створення українського культурного та духовного осередку в Маріуполі, а також абсолютно безкоштовно відвідати бібліотеку Храму. Деталі у Facebook за посиланням

Контакти:

пр.Нахимова, 3

Тел. 067 624 87 56

За світлини та екскурсію в Храм Св. Петра Могили дуже вдячні Кирилу Долімбаєву, Галині Балабановій та Марині Перетятько. 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять