У Маріуполі влаштують неповторний різдвяний вертеп
У Маріуполі влаштують неповторний різдвяний вертеп

Головною подією наступного понеділка у місті Марії стане неповторний Різдвяний вертеп — частина особливої святкової програми, яка триватиме навколо двох головних ялинок Маріуполя з 18:00 до 22:00.

З нагоди, ми вирішили повернутися до самого початку: згадати, що з себе представляє класичний український вертеп та як він з’явився.

Так що таке вертеп?

Коріння вертепу йде ще до стародавніх часів, але історики й досі сперечаються щодо того, коли він вперше з’явився в Україні.

Вперше він отримав у країні широку відомість у кінці XVI століття — як мандрівний та, найчастіше, ляльковий театр, у якому виконувалися постановки на релігійну й світську тематику. Різдвяні вистави містили невеличкі дії з піснями, танцями, жартівливими віршами та колядками.

Як правило, вертеп, який розігрували у невеликому ляльковому будиночку, складався з двох поверхів. На одному показували різдвяний сюжет, на іншому — сатирично-комічну постановку. У деяких випадках на зміну будиночку приходила повноцінна сцена, а маріонеткам — живі актори.

Протягом наступних двох століть вертеп незмінно набирав популярність серед українців, всупереч переслідуванню української мови з боку Російської імперії. За радянської влади постановки майже повністю зійшли нанівець, проте в останні роки традиція заграла новими фарбами.

Сьогодні різдвяні вертепи популярні у багатьох європейських містах та столицях: у тому числі, у Києві, Львові та, відтепер, у Маріуполі. У центрі святкового оповідання та композицій традиційно знаходиться біблійний сюжет з народженням Ісуса.

Де подивитися вертеп у свята?

У понеділок, 6 січня, на різдвяний вертеп можна буде подивитися одразу у двох місцях: у Театральному сквері та парку «Веселка».

Вистава на площі стартує о 19:30. Розважальна програма — у тому числі, виступи ді-джея та кавер-гурту Martin Bend — триватиме до 22:00. У «Веселці» вертеп почнеться о 18:30, а сама програма — о 18:00. За планом: святкові конкурси, вікторини та, авжеж, насичена концертна програма.

Маріуполь туристичне місто • У Маріуполі влаштують неповторний різдвяний вертепМаріуполь туристичне місто • У Маріуполі влаштують неповторний різдвяний вертеп

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять