У Маріуполі встановили скульптуру “Протистояння”
У Маріуполі встановили скульптуру "Протистояння"

«Протистояння» – це скульптура переможця конкурсу «Ціна свободи» від Українського кризового медіа-центру Олексія Золотарьова. Вона була встановлена у Києві 29 жовтня 2019 року.

Конкурс був організований, щоб осмислити і вшанувати пам’ять про Революцію Гідності на п’яту річницю подій Майдану і створення УКМЦ.

«Протистояння» – це спроба оформити у візуальний образ відчуття внутрішньої напруги, конфлікту, нестримної сили, що не піддається контролю розуму. Головним важелем у житті завжди залишається щось, що є вищим навіть за пам’ять. Таким важелем, що утримує на поверхні, – є усвідомлення себе вільним. Куля, як цілісний організм, абсолютна форма, що набрала обертів та заплуталася у мільйонах шляхів, вічний потужний двигун, що заряджає повітря електричними хвилями. Ціле, що посічене з усіх боків та має зібратись, щоб вижити. Свобода – це протистояння довіри та омани, рішення та несвідомості, здобутків та втрат. Протистояння як взаємовиключні частини одного цілого. Свобода – то є постійна боротьба, в якій має шанс народитись істина.

За ініціативи міського голови Маріуполя Вадима Бойченка та за підтримки Українського кризового медіа-центру скульптура «Протистояння» була передана Маріуполю для її постійного експонування. Наразі вона вже зайняла своє почесне місце на площі Свободи, що знаходиться на фінальній стадії реконструкції. Уже наприкінці вересня скульптура «Протистояння» стане однією з ключових фігур оновленої площі Свободи, які транслюватимуть її філософію усім жителям та гостям міста біля моря.

«Наша мета – створити не просто максимально комфортний простір, а наповнити його змістом. Зробити площу настільки цікавою, щоб вона стала туристичним магнітом для жителів всієї країни. Вона стане мультифункціональною живою смарт-книгою, яка буде розповідати історії та трансформуватися під заходи абсолютно різних форматів», – Вадим Бойченко.

Дякуємо автору скульптури Олексію Золотарьову за майстерне втілення ідей Свободи та Протистояння в унікальну скульптурну форму, Українському кризовому медіа-центру в особі голови правління Валерія Чалого за такий значущий для Маріуполя подарунок, особисто Катерині Мельник за практичну допомогу та підтримку в процесі передачі скульптури.

#ТутВарто цінувати Свободу

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять