В Маріуполі з’явиться новий культурний центр «Порт Культур»
В Маріуполі з'явиться новий культурний центр «Порт Культур»

Комунальне комерційне підприємство Маріупольської міської ради «м.ЄХАБ» оголосило про початок фестивалю-конкурсу ідей з метою визначення концептуального візуального оформлення для нового культурного центру «Порт Культур».

Нагадаємо, що в цьому році було прийнято рішення про створення в Маріуполі принципово нового культурно-освітнього закладу — центру «Порт Культур». Його головним завданням буде об’єднання городян. Як планується, «Порт Культур» буде присвячений темі міграції, яка протягом століть формувала місто, стаючи невід’ємною частиною його самобутності та ідентичності. З моменту заснування міста культурний обмін через торговельні маршрути сприяв розвитку багатошарової, багатокультурної і різноманітної міської культури, яка і стане головним об’єктом досліджень Центру. Він буде розкривати і досліджувати історію та культуру міста, а також контекстуалізувати місцеву історію в рамках більш великих регіональних і глобальних процесів, пов’язаних з міграцією.

Маріуполь туристичне місто • В Маріуполі з'явиться новий культурний центр «Порт Культур»

Для майбутнього центру обрано дуже символічну локацію — пошкоджений під час подій 2014 року будинок Головного управління внутрішніх справ Маріуполя (вул. Георгіївська, 63). Історія цієї будівлі і його значення для сучасного міста стали важливим фактором для переосмислення споруди і появи ідеї розміщення в ній принципово нової для міста і країни інституції. Нагадаємо, що в ході, проведених на початку 2019 року соціологічних досліджень 27% городян висловилися за те, щоб це місце було перетворено на меморіал пам’яті, а 26% підтримали ідею реконструкції і передачі будівлі місту під принципово нові цілі (центр сучасного мистецтва, музей, тощо). З огляду на такий виразний запит суспільства на меморіалізацію пам’яті і на бажання побудувати новий об’єкт, який став би символом відродження міста після трагічних подій, було прийнято рішення про створення на базі будівлі культурного центру, який би досліджував і розкривав питання місцевої ідентичності, виступав би зберігачем міської історичної пам’яті, центром діалогу, став би місцем об’єднання городян.

 «Порт Культур» стане першим культурним центром, побудованим в Маріуполі після розпаду Радянського Союзу. До сих пір в місті був тільки один успішно реалізований проект реконструкції історичної будівлі і надання йому публічної функції – Вежа. Саме вона продемонструвала виразний запит городян на створення в місті нових публічних культурних просторів. Тепер же перед архітектурним конкурсом стоїть амбітне завдання інтеграції в існуючий міський контекст кращих прикладів сучасної світової архітектури. «Порт Культур» стане новою міською визначною пам’яткою, значення якої вийде за межі міста Маріуполя, і тому організатори сподіваються, що краща архітектурна концепція стане яскравим прикладом сучасної архітектури.

Переможця визначить міжнародне журі, а свій голос за один з проєктів зможуть віддати і городяни, проголосувавши за один з проектів в онлайн голосуванні.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять