urzuf-belosaraiskaya-kosa-9
Відпочинок під Маріуполем: актуальна інформація на літо

До нас стрімко наближається пора відпусток і канікул. Більшість країн усе ще бореться з пандемією та її наслідками і не поспішає відкривати кордони для іноземних туристів. Але на відпочинок все ж таки хочеться, тому це літо вірто присвятити туристичним місцинам рідного краю. Тож, перед кожним маріупольцем зараз постає питання, куди з’їздити відпочити так, аби і гарно, і комфортно, і не дуже затратно. Ми зробили підбірку курортних локацій, розташованих поблизу нашого міста. 

Білосарайська коса

Фото – urzuf.com

Безперечно, це один з найпопулярніших курортів Приазов’я. Адміністратори культурно-туристичного центру “Вежа” зазначають, що цього літа питання №1 від туристів: “як дістатися до Білосарайської коси?”. Вона розташована за 28 км від центра Маріуполя, а довжина її – 14 км. Популярність Білосарайки не могла не вплинути на її інфраструктуру – сьогодні тут розміщуються сотні локацій, де можна зупинитись: туристичні бази, готелі, приватні котеджі. Тут можна знайти як досить скромні номери, так і комфортабельні апартаменти із доступом на невеличкий приватний пляж. Вартість може становити від 150 до 1200 грн за добу. У центрі знаходяться кав’ярні, магазини, ринок, нічні клуби. На пляжах пропонуються традиційні морські розваги: “банани”, скутери, водні гірки. З екстримального – парасейлінг або заняття з кайт-серфінгу (уроки можна взяти у школі “X-Sport”).

Рекомендуємо також подивитися на білий маяк – головну пам’ятку Білосарайської коси. Його висота становить 23 метри, зведений маяк був у 1835 році, то ж уже 186 років він є прикрасою цієї території. Світлини з маяком виходять дуже ефектні та завжди “збирають” багато лайків та репостів ?

Фото – 24tv.ua

Мелекіне

фото – lovileto.com.ua

Курортне селище розташоване зовсім недалеко від Маріуполя – лише 20 км від міста. Мелекіне, за офіційними даними, заснували у 1883 рік як риболовну артель купця Аслана Мелеко. І на довгі роки селище вважали однією із найбільш рибних локацій. Сьогодні це одне з найпопулярніших місць спокійного відпочинку для всієї родини. Тут є ринок із місцевими овочами та фруктами, невеличкий супермаркет, дитячі майданчики, кав’ярні та нічний клуб. У селищі можна знайти безліч пансіонатів, туристичних баз та приватних домівок під оренду.

Вартість житла залежить від рівня бази відпочинку. “Лакшері” відпочинок із кондиціонерами, усіма необхідними умовами, меблями та побутовою технікою, Wi-Fi обійдеться від 500 грн за добу. Безкоштовно встановити намет можна у неофіційному “наметовому містечку” – воно розташоване між першим та другим спусками. До речі, більшість розважальних закладів знаходиться на першому спуску, тому якщо мрієте про спокійний та тихий відпочинок – рекомендуємо зупинити свій вибір на другому спуску.

Ялта

фото – azov.zp.ua

Селище Ялта було засновано греками-переселенцями з Криму у 1780 році. З грецької назва “Яліта” означає “морський берег”. І сьогодні мешканці намагаються зберегти традиції своїх предків, тому якщо хочете познайомитися із культурою та відчути колорит греків Надазов’я – вам до маріупольської Ялти. Знаходиться вона за 32 км від Маріуполя, одразу за Білосарайською косою.

У середньому ціни на житло становлять 200 грн на добу. Є декілька кав’ярень, невеличкий ринок, яхт-клуб та футбольне поле. Головною пам’яткою архітектури є Храм святителя Іоанна Златоуста, побудований у 1784 році. Це один з найстаріших храмів нашого регіону, що зберігся до наших днів. У Маріуполі, до прикладу, усі дореволюційні храми та церкви були підірвані у 30-ті рр. минулого століття. Тому рекомендуємо відвідати цей храм не тільки туристам з інших міст, але й мешканцям Маріуполя, яких цікавить тема релігії та сакральних локацій.

фото – azov.zp.ua

Юр’ївка

Фото – urzuf.com

Селище Юр’ївка розташоване у 40 км від Маріуполя, за 10 км від Ялти. Саме тут колись була зосереджена найбільша кількість дитячих таборів від маріупольських промислових підприємств. Вартість відпочинку влітку цього року коливається від 350 до 1050 грн за добу. У центрі селища Юр’ївка є ринок, кав’ярні, аптека, продуктовий магазин. На пляжах можна знайти традиційні морські розваги: батути, гірки, катамарани. Також можна орендувати човен або катер для рибалки або морської прогулянки.

Можна також відвідати природний національний парк «Меотіда», який був створений у 2009 році. За останні роки він уже став однією з туристичних родзинок Приазов’я. Флора парку нараховує близько 640 видів, 15 з яких – «червонокнижники». Крім цього, у парку можна побачити 250 видів птахів, тому «Меотіда» дуже популярна серед українських орнітологів.

Фото – greenpost.ua

Урзуф 

фото – azov.zp.ua

Відстань від Маріуполя – 52 км. І з усієї добірки ця локація – найвіддаленіша. Урзуф було засновано греками-переселенцями більше 230 років тому. Туристи обирають Урзуф через чистоту пляжів та неглибоке море. Тому відпочинок там ідеально підходить для сімей з діточками.

Актуальні ціни на апартаменти – від 100 до 1200 грн за добу. Також працюють 2 наметових містечка. У селищі є відділення “Ощадбанку” та “Приватбанку”. Щодо культурної програми – з 2003 року в урзуфській школі відкрито музей, у якому зберігаються предмети побуту, одяг, прикраси та предмети праці, які використовували першопоселенці селища – греки, які переселилися із Криму до Приазов’я. Особливим предметом гордості місцевих жителів є Храм Архистратига Божого Михаїла, який на сьогодні є найстарішим храмом усього Приазов’я. Його було збудовано у 1876 році за участі архітекторів з Італії. Будівля храму вражає своєю висотою – 33 метри. В середині його зберігається більше 50 ікон у візантійському стилі.

Фото – urzuf.church.ua

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять