5dfa92d4ca156
Як вибрати та де купити різдвяну ялинку у Маріуполі?

 

Буквально завтра запалять вогні на головних різдвяних ялинках міста. Давно пора визначитися зі святковим деревом, яке прикрасить наш власний будинок.

Ялинкові базари з’явилися на вулицях Маріуполя ще кілька днів тому. Разом із зеленими пахучими торговими майданчиками незмінно виникає питання: брати чи не брати? Якщо купувати, то де — й, головне, як вибрати ідеальну ялинку?

Жива або штучна?

Є думка, що купувати штучну ялинку сьогодні набагато більш прогресивно та екологічно, ніж рубати живе дерево. Насправді, все не так однозначно.

Щодо грамотної утилізації, то жива ялинка набагато екологічніше штучної. А якщо додати до цього витрати на виробництво та транспортування з Китаю або Тайваню, звідки практично всі штучні красуні, то у битві за екологію однозначно перемагає натуральна сосна або ялинка — особливо, якщо її не просто викинути в січні, а відправити на перероблення. Тріски зі старих ялинок відмінно служать підстилками для тварин.

Але дерево все-таки рубати шкода

Якщо ялинка, яку ви принесете додому, куплена в офіційного продавця — значить, її, швидше за все, спеціально виростили для декоративних цілей на спеціальній фермі. Приблизно так само, як вирощують кукурудзу або якісь інші корисні овочі з фруктами. А на місце зрубаної вже, напевно, посадили нову.

Переконатися, що ви купили легальну ялинку та при цьому не завдали шкоди українському лісі, досить легко. На кожній правильній ялинці є бирка зі штрихкодом та унікальним номером. Якщо увести номер на сайті open.ukrforest.com, можна отримати повну інформацію щодо різдвяного дерева — ну, або з жахом усвідомити, що ви купили браконьєрський улов.

Гаразд, купуємо ялинку! Де в Маріуполі торгують правильними різдвяними деревами?

У Маріуполі під торгівлю хвойними деревами виділено 53 місця, а маріупольська міськрада вже опублікувала список офіційних місць для продажу.

У Лівобережному районі: на бул. Меотиди 32, вул. Азовстальської 39/7, вул. Азовстальської 76-б, вул. Азовстальської 76, перехресті бульвару Морського та вул. Українського козацтва, пр. Перемоги 117-а, перехресті пр. Перемоги та вул.130 Таганрозької дивізії, вул.130 Таганрозької дивізії 5-7, вул. Лютневій 42, вул. Січовій 1, вул. Київській 55, перехресті бул. Морського та бул. Меотиди

У Центральному районі: на пр. Миру 112-В, пр. Миру 123-А, вул. Митрополичої 106, вул. Троїцької 61-75, бул. Шевченко 258, вул. Будівельників 166, на перехресті пр. Будівельників та бульвару Шевченка, бул. Шевченко 91, бул. Шевченко 359, (Брусничка), бул. Шевченко 71-а, вул. Сонячній, перехресті вул. П.Орлика та вул. Грушевського.

У Приморському районі: на пр. Миру 116, вул. Гагаріна 2, пров. Федорова, вул. Богдана 141, вул. Латишева 25, пр. Будівельників

У Кальміуському районі: на площі Незалежності, пр. Металургів 156, пр. Металургів 174

У селі Мирне: вул. Бульварна 33-35, на перехресті вул. Прикордонній та Мисливської, вул. Новосибірській, вул. Маміна-Сибіряка, 36, вул. Курчатова, 37, пр. Нікопольському, 15, вул. Карпінського (АТБ),

У селі Кам’янське: вул. Першотравнева

Ви мене не переконали. Все одно шкода рубати ялинку

Якщо вам як й раніше шкода рубати натуральний ліс, можна піти на компроміс. Набірна ялинка з гілок виглядає пушисто та трохи заспокоює екологічно стурбовану совість. Ялинка в горщику, яку потім ви гіпотетично висадіть у дворі — теж цілком гідна альтернатива зрубаному дереву. Але садівникам-любителям потрібно тверезо оцінювати свої сили. З ялинкою в горщику може бути більше проблем, ніж здається. Є ймовірність, що вона не приживеться на новому ґрунті та великий шанс, що в ваш горщик підсунуть свідомо присмертного пацієнта. Але, можливо, вам пощастить та, відпрацювавши різдвяною красунею, ялина переїде у двір й буде радувати очі не один рік.

Найбільш екологічні варіанти: прикрасити ялинку у дворі, там їй й милуватися. Або спорудити дерево з підручних екологічно та легко утилізованих засобів: паперу, книжок, коробок, ящиків, соломи, скляних пляшок та інших креативних інструментів. Можна намалювати ялинку на стіні, як напевно зробив би Бенксі.

Якщо ви все ж купили штучну ялинку, постарайтеся використовувати її як можна довше.

Як вибрати ідеальну ялинку із зеленого натовпу

Визначтеся з висотою ялинки перед покупкою — це дійсно важливо! — та перевірте ялинку на свіжість:

  • Проведіть по гілці рукою злегка притискаючи. Якщо в руці залишиться купа сухих голок — шукайте іншу ялинку.
  • Візьміть за стовбур та струсіть або постукайте їм по підлозі. Якщо зовнішні голки сиплються як торішній сніг — відкладаємо дерево у сторону.
  • Зламайте голку в руці. Якщо не з’явився стійкий запах різдва та радості — потрібна інша ялинка.
  • Не беріть ялинку в сітці — кому потрібен кіт у мішку?
  • Якщо вам не подобається колір ялинки, а її голки бліді та мляві, навряд чи вона позеленіє після того, як ви її поллєте.

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять