Завтра в Маріуполі покажуть п’єсу «Гупьошка». Чому це важливо
Завтра в Маріуполі покажуть п'єсу «Гупьошка». Чому це важливо


Ви коли-небудь стикалися з домашнім насильством? Більшість відразу ж поспішить сказати “ні”, тому що сама думка про це лякає — а менталітет зазвичай не дозволяє визнати сумну реальність перед сторонньою людиною.

Жертви домашнього насильства часто відчувають сором або шукають причину в собі. Їх друзі та близькі мають звичку закривати на те, що відбувається, очі, вдаючи, що все «не так вже й погано». А саме жахливе у тому, що побої можуть викликати навіть гордість. Згадайте цю аюрведичну тантру домострою: б’є, значить любить.

Коли мова заходить про домашнє насильство, відразу виникає образ чоловіка, який лупить дружину або дітей. Помилка, яка може виявитися фатальною. Насправді, домашнє насильство — далеко не одні побої. Про це невпинно нагадуют учасники американського руху #MeToo, який найчастіше у наших — навіть у жінок — викликає в кращому разі подив. Не б’є і добре; не згвалтував, так і нема про що говорити.

Ми — як два полярні всесвіти. Прихильники #MeToo місцями перегинають в прагненні захистити від насильства вдома і на роботі, у нас зараховують тільки крайню ступінь з нанесенням тяжких травм або летальним результатом.

Словесні приниження, навіть наодинці — це все одно домашнє насильство. Критика і образливі висловлювання на публіці — насильство. Контроль за фінансами, витратами, особистим часом — теж. Коли ваш партнер вимагає відзвітувати, де були, що робили, вимагає показати фотографії в телефоні — це знов-таки домашнє насильство.

П’єса «Гупьошка» якраз про таке насильство.

Головна героїня постановки — презирливо прозвана чоловіком Гупьошкою — замкнена в порочному циклі домашнього насильства, всього жаху якого навіть не усвідомлює. Глядача, який випадково опинився в її свiтi, зненацька застає дивне, але на рідкість реалістичне поєднання кошмару, в якому живе Гупешка, та її нестримного оптимізму. Частково саме тому перша частина вистави нагадує комедію, але друга — перетворюється в повноцінну трагедію. Команда «Театроманіі», яка поставила п’єсу, називає роботу над нею «жорстокою психотерапією».

За словами акторів, після кожного виступу знаходиться хоча б одна людина, що побачив себе в «Гупьошцi». Когось це змушує заново пережити досвід, який на щастя залишився в минулому, когось —  замислитися про насильство у власному житті.

Найближчий шанс подумати про багатолике поняття токсичних відносин видасться вже завтра, 5 жовтня — коли п’єса буде йти в «ПК Молодіжний» (вул. Харлампіївська 17/25).

Початок — о 17:00. Вартість квитка — 50 грн.

Вистава триватиме 1 годину 20 хвилин без антракту. І, до речі, протягом дня обіцяють дощі, так що краще візьміть з собою парасольку.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять