Ковальське ремесло є одним з найстаріших мистецтв світу, його розквіт припадає на ХV-XVIII віки. У Маріуполі одна з найстаріших вулиць має назву – Ковальський провулок. Історично склалося, що на ній мешкали представники саме цієї професії. І сьогодні наше місто може похизуватися майстрами цієї справи.
Сьогодні у Центрі сучасного мистецтва та культури ім. Куїнджі відкрилася виставка ковальського мистецтва “Фестиваль пам’яті”. Сучасні маріупольські майстри зібрали свої роботи в єдину експозицію, яку присвятили пам’яті двом майстрам ковальського мистецтва – Анатолію Манохіну та Леоніду Сумарокову.
Анатолій Манохін – маріупольський художник, який відрізнявся своєї багатогранністю. Він міг писати картини, а також був майстром ковальської справи. Після зародження творчого гурту “Маріуполь-87” не тільки увійшов до їхнього складу, але й розробив логотип. Леонід Сумароков створював вироби з металу, дерева, а також працював з керамікою та графічним живописом.
У виставці, присвяченій цим двом майстрам, взяли участь маріупольські ковалі В. Зеркальний, В. Подрезов, Р.Конько, Д. Остроніс, В. Лапшин та багато інших. Серед експонатів можна зустріти лавочки, художні ковані скульптури, огорожі, камінні решітки, свічники, ковані квіти, меблі, пальмове листя, меблі. У рамках відкриття пройшло музичне привітання Євгена Танова викладача Маріупольської музичної школи №3 духового відділення(саксофон).
Як розповідають учасники виставки, як буде поводитися метал інколи не відомо нікому. Особливо важко працювати з металом, якщо потрібно створювати витончені художні елементи. Велика частина роботи виконується вручну, необхідну форму майстри надають за допомогою удару молота по матеріалу.
Виставка працюватиме до 1 серпня. Центр сучасного мистецтва знаходиться за адресою – пр. Металургів, 25.