Сайт був створений в рамках одного з проектів програми міні-грантів сприяння розвитку туризму Маріупольської міської ради у 2019 році. Реалізовано відділом туризму та промоції Маріупольської міської ради (зараз це ККП “m.EHUB”).

У 2020 році команда “m.EHUB” презентувала нову версію сайту “Маріуполь – туристичне місто”. Ми врахували попередній досвід та пропозиції підписників та створили платформу, яка орієнтована як на туристів та гостей міста, так і на мешканців Маріуполя. Зараз сайт постійно оновлюється, ми намагаємося “тримати руку на пульсі” ритму маріупольського культурного та туристичного життя, та не тільки.

Маріуполь – місто вражень і емоцій. Наша команда хоче підкреслити, що в місті відбувається багато подій, є яскраві заклади і комфортні місця для відпочинку. Тому на туристичному сайті ви можете дізнатися про найближчі події, знайти пам’ятки поблизу, дізнатися де зупинитися, де смачно поїсти і самостійно прогулятися по туристичному маршруту, а також співпрацювати з нами і запропонувати свій контент.

Сайт буде корисний і цікавий не тільки для гостей міста, а й для його жителів – кожен день місто змінюється, тож ми допоможемо Вам бути в курсі подій.  Адже, Маріуполь – місто змін.

Почитати про новини культурно-туристичного життя Маріуполя

Розділ “Новини” містить два підрозділи. Тут ми пишемо про все і всіх 🙂 У “Блозі” можна побачити фотозвіти про виставки, інтерв’ю, матеріали про нові події. В “Ідеї на вихідні” панують не тільки матеріали про запланований вікенд, але й розклад Культурно-туристичного центру “Вежа”.

Маріуполь туристичне місто • Про проект

#ТутВарто досліджувати місто, в якому мешкаєш

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Саме для цього й був створений розділ “Досліджуй”. Тут можна знайти інформацію та фото про місця-магніти, культурні об’єкти, музеї, пам’ятники та інсталяції, храми та святі місця, активний та пляжний відпочинок, кінотеатри. Сюди ж ми публікуємо наші “апетитні матеріали” про гастрономічний туризм, ми робимо добірку із маріупольськими кав’ярнями та ресторанами та їхніми тематичними смачними пропозиціями.

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Дізнатися більше про Маріуполь

Аби дізнатися більше цікавих фактів про наше місто, треба зазирнути у розділ “Довідник”. Він також ідеально підходить для тих, хто планує приїхати до Маріуполя. Тут можна знайти підрозділи: “Де зупинитися”, “Де поїсти”, “Як доїхати” та “Що подивитися”. Зручна база з актуальними готелями, харчовими закладами, хабами, освітніми центрами, кінотеатрами, бібліотеками і багато чим іншим. Навіть, сидячі в іншому місті, ви заздалегідь можете спланувати свій відпочинок у місті Марії.

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Дізнатися про усі події нашого міста

Цього року в Маріуполі постійно відбувається щось цікавеньке. Пов’язано це як із статусом “Велика Культурна Столиця України – 2020”, так і з бажанням самих мешканців відвідувати культурні та освітні події. Саме тому у розділі, який так і називається – “Події” 🙂 Ви можете побачити актуальний календар з виставами, музичними концертами, фестивалями та ярмарками, лекціями, екскурсіями… З усіма подіями, які проходять в нашому місті. Плануйте свій вікенд разом з нами!

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Екскурсії на будь-який смак

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Без минулого не має майбутнього! Це відома цитата авторства багатьох класиків, але як же вона актуальна. Для ознайомлення з минулим нашого міста ми запрошуємо вас до розділу “Екскурсії”. В ньому зібрані всі актуальні маршрути від Культурно-туристичного центру “Vezha”. Абсолютно безкоштовно та самостійно ви можете пройти будь-який екскурсійний маршрут. Для зручності в кожній точці додали фото, координати GPS та інформацію про історичний об’єкт. Тож ви зможете прогулятися з друзями або родиною, та взяти на себе роль гіда.

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Крім того, у підрозділі 3D-маршрути є 15 віртуальних прогулянок різними маршрутами та місцями-магнітами міста. Тож, якщо ви поки що не в Маріуполі, це не привід не пройтися його чарівними вуличками! 🙂

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Також ми не забуваємо про справжніх супер-героїв кожного екскурсійного сезону – наших гідів. Ви можете познайомитися з кожним із них, та замовити екскурсію саме у того екскурсовода, якій вам більше імпонує. Невеличкий спойлер, один з гідів – не зовсім реальний 🙂

Про наш туристичний центр

Ну яке ж культурне та туристичне місто без Культурно-туристичного центру? 🙂 В нашому місті такий центр розташований не просто в самісінькому центрі міста, він знаходиться у 111-річній Водонапірній вежі. Це унікальна споруда для нашого регіону. Висока та витончена, з її оглядового майданчика відкривається неймовірна панорама Маріуполя. Тут є також сувенірна крамниця, коворкінг, вільна бібліотека та багато інших цікавинок. З “Вежі” радимо вам розпочинати знайомство із Маріуполем!

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Разом з тим на сайті є опція придбати сувеніри онлайн. Ми надсилаємо “фрагменти Маріуполя” в будь-яке місто України 🙂

Маріуполь туристичне місто • Про проект

Команда постійно працює над оновленням сайту. Хоч, поки що, він працює в тестовому форматі, але ми що дня пишемо для вас нові матеріали про Маріуполь та його цікавинки. Якщо у вас є пропозиції або побажання щодо роботи сайту або ви знаєте цікаву тему пов’язану з історією, культурою та туризмом Маріуполя, можна зв’язатися з нами через пошту [email protected]