Будинки зі шпилями
Будинки зі шпилями

Ці два будинки-близнюки є чи не найвідомішою та найбільш незвичною пам’яткою Маріуполя, оскільки дві будівлі складають один пам’ятник архітектури міста. Вони вінчають собою вулицю Куїнджі та входять до комплексу будівель Театрального кільця, яке обрамляє Театральний сквер. Будинки зі шпилями є яскравими прикладами так званого сталінського ампіру – стилю в архітектурі, який відрізняється величчю, розмаїттям скульптурних декоративних елементів та ліпнини.

Маріуполь туристичне місто • Будинки зі шпилями

 

Будинки були зведені у 1953 році за проектом відомого у ті часи київського архітектора Л.Яновицького. Втім, їх зведення стало результатом витривалості та значних зусиль тогочасного міського архітектора Олександра Веселова, який у повоєнні роки відстояв перед вищим керівництвом чи не кожну цеглинку на будівлях, що зводилися в Маріуполі. Адже у той час у повоєнному напівзруйнованому місті не дуже переймалися зовнішньою красою та оформленням будівель. Проте, шанувальник та послідовник Віктора Нільсена, Олександр Веселов був переконаний, що збереження історичної краси старої частини міста є чи не найважливішою справою у повоєнній відбудові Маріуполя.

Маріуполь туристичне місто • Будинки зі шпилями

Маріуполь туристичне місто • Будинки зі шпилями

 

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять