Cайт працює в тестовому режимі.
Будинок архітектора Віктора Нільсена
Будинок архітектора Віктора Нільсена

Навпроти старішого парку Маріуполя за камʼяним парканом стоїть величний та похмурий будинок, чия історія розпочалася більше ста років тому. Цей будинок у стилі ампір побудував для себе та своєї родини міський архітектор Віктор Олександрович Нільсен. Саме у нього він переїхав, тільки-но звівши та відразу ж продавши будинок з левами козацькому офіцерові.

Будинок із німфами, що плачуть – таку романтичну назву отримала у народі ця будівля. Все тому, що на його фасаді зображені маскарони у вигляді жіночого обличчя, які придають будинку трохи сумного та мрійливого настрою. Усі декоративні елементи: маскарони та вінки, башточка та барельєфи продумані та виконані до майменших деталей. Усю його історію цей будинок супроводжують легенди і таємниці: подекуди сумні та незрозумілі. Проте саме вони роблять це місце таким привабливим та унікальним.

Віктор Нільсен прожив у цьому маєтку до самої революції, поки будинок не реквізували, з плином часу тут розміщувалася екологічна служба та дитячий садок. Зараз мовчазний будинок так само зберігає свої таємниці, як і сто років тому.

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять