Будинок Гампера
Будинок Гампера

Колись гостроверхий дах цього будинку, що височіє над морем одноповерхових будівель Слобідки, відразу потрапляв у поле зору.

Маріуполь туристичне місто • Будинок Гампера
old-mariupol.com.ua

Стіни з червоної цегли, стилізований малюнок кладки, вузькі вікна, прибудова у вигляді готичної вежі середньовічного замку належали маріупольському лікарю Сергію Гамперу.

Маріуполь туристичне місто • Будинок Гампера

Він був спадковим лікарем, захищав дисертацію у Петербурзі, де його опонентом був сам Іван Павлов. Попри перспективи залишитися в Петербурзі і будувати кар’єру там, Гампер повернувся до рідного міста та став головним лікарем земської лікарні.

Вкрита бруківкою дорога, що веде до будинку лікаря, була також названа на його честь – Гамперівським узвозом. Саме нею місцеві жителі спускалися до маєтку Сергія Фрідріховича, аби потрапити на прийом. У місті його любили та дуже поважали.

Маріуполь туристичне місто • Будинок Гампера

Зараз поруч із будинком стоїть ряд малопривабливих одноповерхових будівель без вікон, а раніше у дворі готичного маєтку був великий сад із деревами, висадженими самим Гампером, і невеличкий басейн із лебедями.

За часів НЕПу будинок орендував підприємливий маріуполець, який намагався налагодити виготовлення ковбас. У це можна повірити, оскільки до сьогодні в одному з підвальних приміщень збереглися гаки для підвішування яловичих і свинячих тушок.

Наразі будівля поділена на окремі квартири, де проживають декілька сімей.

Маріуполь туристичне місто • Будинок Гампера

Попри все, будівля залишається справжньою родзинкою не лише району Слобідка, але й архітектурною окрасою усього Маріуполя. Пройтися Гамперівським узвозом до будинку видатного лікаря, зазирнути у під’їзд з готичними вікнами та пройти від маєтку ще кілька сот метрів до самого моря – чудова ідея для вихідного дня у будь-яку пору року!

Маріуполь туристичне місто • Будинок Гампера

Адреса: вул. Земська, 45

Рекомендуємо також:

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з використанням cookie-файлів.
Принять