Сучасний балет це, перш за все, видовище: захоплююче та яскраве. Воно говорить універсальною мовою тіла і жестів, а значить вивчати довгі рецензії, читати лібрето і робити iнше домашнє завдання перед походом в театр немає сенсу. Потрібно лише довіритися інстинктам.
5 причин сходити на балет Раду Поклітару
- Раду Поклітару — безсумнівно, один з найталановитіших хореографів нашого часу і вже давно керує Сучасним балетом Києва. Його ім’я на програмці — однозначний гарант якості
- У новому «Лебединому озері» від класичної постановки залишилася тільки партитура Чайковського. Решта буде приємною несподіванкою для будь-якого, хто йде на цю авторську версію історії про світ птахів і злих чарівників.
- Сучасний балет коли-небудь стане класикою. Потім розповімо онукам, який відв’язний був балет Поклітару, поки вважався сучасним.
- Сучасний балет — не тільки музика і хореографія, але і першокласне шоу з авангардними декораціями і крутими костюмами.
- У постановки потужний гостросоциальний посил. Буде, про що подумати і поговорити після вистави.
Про що взагалі «Лебедине озеро»
«Лебедине озеро» — така серйозна класика, що поруч з нею «Лускунчик» здасться дитячим святом (хоча «Лускунчик» Поклітару — теж такий собi захоплюючий байопік).
Постановка і хореографія Петіпа і Іванова — практично священний грааль, який не так вже i давно почали адаптувати для своїх постановок хореографи сучасності. А ось з сюжетом поводилися більш вільно.
Класичний варіант казки про принца, який закохався в лебедя, і про злісного чарівника, що змусив юнака зробити фатальну помилку і вибрати не ту дівчину, зазнавав змін з самого початку. Почнемо з того, що фінал замислювався трагедією, в якій усі позитивнi персонажi повинні були піти каменем на дно. Така кінцівка ще в XIX столітті нікому не сподобалася — і її довелося швидко перекроїти в хепіенд. З тих пір з сюжетом не церемонилися.
«Лебедине озеро» Ноймайера було про Людвіга II Баварського і його захоплення лебедями з трагічною загибеллю принца в фіналі. У Метью Борна «Лебедине озеро» стало чоловічим балетом. У Грема Мерфі історія перетворилася в любовний трикутник королівської сім’ї: Діана-Принц Чарльз-Камілла.
У Поклітару все ще далі від класики. Тут принц — колишній лебідь, якого хірургічним шляхом в глибокому дитинстві перетворили в людину і змусили грати за своїми правилами не надто благородні політики з комплексом Наполеона.
Поклітару вдалося створити на території самого класичного балету неймовірну видовищну постановку з несподіваними сюжетними ходами, філософськими дилемами, легким абсурдом і сюрреалізмом. Потрібно йти і дивитися.
Коли дивимося: 20.10.2019 о 19:00
Де дивимося: ПК Металургів (пр. Металургів, 150), Маріуполь
Скільки коштують квитки: від 150 до 400 гривень. Купити можна тут.