19 жовтня в Маріупольському драмтеатрі — прем’єра рок-опери «Біла ворона». Розповідаємо, чому це круто, і називаємо як мінімум 5 причин обов’язково подивитись виставу.
«Скрізь зливи и вітер в любу негоду, за мною, хто вірить у майбутню Свободу!»
- Біла ворона — перша рок-опера, створена українськими авторами. У 1989 році Рибчинський написав поему «Біла ворона» про Жанну Д’Арк, а в 1991-му в процес влився композитор Татарченко. Разом вони створили першу українську рок-оперу. З тих пір «ворону» регулярно ставлять на найкращих сценах країни, а окремі пісні час від часу звучать у виконанні вiдомих виконавцiв.
- Маріупольський драмтеатр вперше ставить рок-оперу на своїх підмостках. Більше 50 акторів, все наживо, без фонограм. Реально круто.
- Жанна Д’Арк — культовий історичний персонаж. Сага про сильну жінку, яка стала великим лідером, просто супер-актуальна в епоху #MeToo. Справжній тренд епохи.
- Сюжетна лінія про жінку-воїна з народу, яка постала на захист вітчизни, щоб протистояти іноземному агресору — стара французька історія, наповнена для нас особливим змістом. Вистава про свободу, демократію, велику політику і корупцію — ну дуже сучасна історія в класичних декораціях середньовічної Франції.
- Рок-опера — це ж фактично мюзикл, найпопулярніший театральний жанр в світі. За мотивами мюзиклів знiмають фільми і мультики (які потім номiнують на «Оскар»), а їх саундтреки розходяться мільйонними тиражами. Інакше кажучи, усi дуже-дуже люблять мюзикли. Ми — не виняток.
I до речi: нам вдалося поговорити з режисером рок-опери, Анжелiкою Добруновою, яка теж знає кiлька причин обов’язково сходити на прем’єру.
«Біла ворона» — перша рок-опера на сцені Маріупольського драмтеатру. Це важливий, знаковий крок. Якою була робота над виставою і що стало для вас найбільшим викликом?
Анжелiка: Мабуть, найважливіше в цій роботі — те, що весь вокал здійснюється артистами наживо. Це дійсно значний крок для нашого колективу. Важливо й те, що він здійснюється поки що без усіх необхідних умов для даного жанру. Я маю на увазі потужне сучасне технічне оснащення і ряд інших нюансів. Дещо інша природа драматургії змусила шукати і знайти спосіб існування артистів на сцені, особливу форму розкриття сюжету. Всі події необхідно передати в піснях, в музиці, практично без пауз.
А працювати було цікаво. Великий творчий колектив діяв злагоджено, навіть десь самовіддано. Я дуже вдячна всім, хто задіяний у цьому спектаклі: не тільки акторам, а всім, хто дав йому життя. Сподіваюся, воно буде у вистави довгою і яскравою.
Рок-оперу написано в кінці 80-х. Як ви вважаєте, вона все ще актуальна сьогодні?
Анжелiка: Питання людської свободи, готовності жертвувати заради інших, не зрадити своє ім’я, свою справу, своїх натхненників і свій народ, актуальні завжди. У наші дні, можливо, навiть трохи більше актуальні. Але найважливіша лінія в сюжеті пов’язана з людським болем: болем особистості, яка пізнала зраду, блиснула в історії людства всього лише двома роками свого життя (Жанна Д’Арк почала свою справу в 17 років, а в 19 вже була страчена), але залишилася в пам’яті на століття. Даний сюжет унікальний і вічний.
Рок-опера називається «Біла ворона»: не така як всі. Настільки не така, що «середньовічному обивателю» легше принизити, розтоптати, закидати брудом, ніж дотягнутися до її рівня. Сірість завжди прагне поглинути неординарність. Це відбувається в усі часи. Я думаю, важливо пам’ятати про те, що в певні історичні моменти зовсім не випадково серед нас з’являються такі особистості.
Чого очікувати глядачам, які прийдуть в суботу на прем’єру?
Анжелiка: Сподіваюся, у нас вийшов яскравий спектакль з емоційним сюжетом. Ось до цього і варто готуватися глядачеві.
Де i коли подивитись «Білу ворону»?
Прем’єра — 19 жовтня о 18:00, у Марiупольскому Драматичному театрi (Театральна площа, 1). Тривалiсть вистави — 1 година 45 хвилин.
Вартiсть квiткiв — вiд 40 до 240 гривень.
фото: Лев Сандалов